Telefon: 708-969-0117

I Komunia Święta w Polskiej Szkole im. Generała K. Pułaskiego

W sobotę 14 maja 2022 roku, w gościnnych murach Parafii św. Rozalii, 29 uczniów klas trzecich naszej szkoły przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Była to bardzo wzruszająca, piękna i radosna uroczystość. Wszystkim naszym pierwszokomunijnym dzieciom oraz ich Rodzicom serdecznie gratulujemy! Katechetkom: paniom Joli Kłopotowskiej i Ewie Grodzki dziękujemy za całoroczne przygotowanie katechetyczne dzieci. Specjalne podziękowania kierujemy do proboszcza parafii Świętej Rozalii, Ojca Marcina Mikulskiego i Ojca Dominika Libiszewskiego za opiekę duchową, życzliwość i wszelką pomoc. Wszystkim za wszelkie dobro: BÓG ZAPŁAĆ!

Zdjęcia: GdowskiPhoto

Dziękujemy naszym Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom za liczny udział w marszu.
Serdecznie dziękujemy Policji Harwood Heights za zapewnienie bezpieczeństwa w czasie naszego pochodu.

Zdjęcia: Agnieszka i Chris Dobrzyccy

Konkurs na „Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną”

Na konkurs na „Najpiękniejszą Pisankę Wielkanocną” wpłynęło 42 przepięknych i starannie wykonanych prac. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 23 kwietnia 2022.
Oto zwycięzcy konkursu:

Klasy P i 0
I miejsce – Patrick Sycz- kl. 0b
II miejsce – Aura Bartula -kl. 0a
III miejsce – Nicholas Kropkowski – kl. 0b

Klasy od 1 – 4
I miejsce – Stephanie Dobrzycki – kl. 4b
II miejsce – Niko Wilk- kl. 1b
III miejsce – Seth Halasik- kl. 1a

Klasy od 5 – II liceum
I miejsce – Alex Ejsmont – kl. 5a
II miejsce – Alexandra Wilk – kl 5a
III miejsce – Julia Szczepanek – kl 7a

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy i czekolady. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i czekolady. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie. Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za motywowanie dzieci do podejmowania dodatkowej pracy i wysiłku.

Zdjęcia: Agnieszka i Chris Dobrzyccy

Jak co roku na tydzień przed Wielkanocą, do naszej szkoły zawitał „Zajączek Wielkanocny”. Ten szczególny gość złożył uczniom oraz nauczycielom serdeczne życzenia oraz wręczył drobne upominki. Każdy uczeń został obdarowany jajeczkiem wypełnionym słodkościami, a dorośli otrzymali czekoladowe zające. Dziękujemy Zajączku za przyjście i zapraszamy do nas w przyszłym roku.

Zdjęcia: Agnieszka i Chris Dobrzyccy

W dniu 2 kwietnia 2022r. grupa 20 uczniów Polskiej Szkoły im. gen. K. Pułaskiego przyjęła Sakrament Bierzmowania. W gościnnych murach kościoła św. Rozalii sakramentu udzielił jego Ekscelencja, Ks. Biskup Andrzej Wypych.

Serdecznie dziękujemy księżom: Ojcu Proboszczowi Marcinowi Mikulskiemu, Ojcu Dominikowi Libiszewskiemu oraz Ojcu Tomaszowi Wilkowi za towarzyszenie młodzieży podczas przygotowania się do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
Serdecznie gratulujemy Młodzieży i ich Rodzicom.

Niech Duch Święty napełni Was mądrością, umacni w wierze a każdy dzień Waszego życia niech będzie świadectwem uzyskanej w dniu bierzmowania dojrzałości chrześcijańskiej.
Zdjęcia: INSPIR3D Photography