Telefon: 708-969-0117

Walentynki w naszej szkole

Sobota 13 lutego 2021r. upłynęła w naszej szkole w kolorach czerwieni oraz atmosferze serdeczności. A wszystko to z okazji WALENTYNEK!
Szkolny korytarz i wiele klas udekorowanych było w dziesiątki przepięknych czerwonych serduszek.
Jak co roku, Zarząd szkoły zafundował uczniom lizaki w kształcie serc a nauczyciele i członkowie zarządu szkoły otrzymali przepięknie zapakowane czekolady.
Tegoroczne święto zakochanych i zaprzyjaźnionych przyniosło wszystkim dużo uśmiechu, słodkości i radości.

Zdjęcia: Agnieszka i Chris Dobrzyccy

Serdecznie dziękujemy naszym Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom za wzięcie udziału w akacji “Cegiełka dla Muzeum Polskiego w Ameryce”. Łącznie zebraliśmy $323 i taka kwotę przekazujemy na Muzeum Polskie w Ameryce.

Muzeum Polskie w Ameryce zostało założone przez Zjednoczenie Polskie Rzymsko-Katolickie w 1935 roku. Jest jednym z najstarszych i największych muzeów etnicznych w Stanach Zjednoczonych. Mieści się w samym sercu pierwszej polskiej dzielnicy, u zbiegu ulic Milwaukee i Augusta w Chicago. Muzeum Polskie w Ameryce, poprzez zawarte tam dokumenty i dzieła sztuki, ma umożliwić społeczeństwu amerykańskiemu poznanie i zrozumienie naszej narodowej egzystencji. W muzeum znajduje się biblioteka obejmująca blisko 60,000 woluminów, 250 stale udostępnianych periodyków oraz kolekcję klasyczną, ludową i rozrywkową. Wstąpienie w poczet członków MPA to popieranie polskości. Muzeum należy do nas, do całej Polonii. Misja muzeum to „zachować przeszłość dla przyszłości”.

Nasza szkoła – Polska Szkoła im. gen. K. Pułaskiego jest Patronem Muzeum Polskiego w Ameryce

Dzieci bardzo pilnie dziś pracowały.

Tak jak pracowite pszczółki

Samodzielnie wykonały bardzo piękny projekt.

Proszę przekonajcie się Państwo sami oglądając załączone zdjęcia.

Tekst i zdjęcia: Jola Kłopotowska

W klasie „0” nie ma czasu na nudę i lenistwo. W ubiegłym tygodniu dzieci poznały literkę „B” i uczyły się sznurować i zawiązywać buty.
Dziękujemy wychowawczyniom: pani Joli i pani Ewie za bardzo ciekawe zajęcia.

Zdjęcia: Jola Kłopotowska

Popularny niegdyś bożonarodzeniowy zwyczaj kolędowania z gwiazdką, szopką czy turoniem należy dziś do rzadkości. Ku ogromnemu zaskoczeniu szkolnej społeczności kolędnicy zawitali do Szkoły Pułaskiego.
W sobotę 19 grudnia 2020r. uczniowie klasy Va utworzyli barwny orszak przebierańców i wyruszyli aby kolędować na terenie naszej szkoły. Uczniowie klas najmłodszych byli miło zaskoczeni wizytą kolędników. Klasy starsze z ogromnym zaciekawieniem oglądały występ swoich koleżanek i kolegów.
Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w korowodzie kolędników serdecznie gratulujemy wspaniałego występu. Bardzo gorąco dziękujemy wychowawczyni klasy, pani Grażynie Kołtyś za świetny pomysł, reżyserię i przygotowanie pięknego występu dzieci.

Zdjęcia: Agnieszka i Chris Dobrzyccy

Oto szczęśliwi zwycięzcy:

I nagroda $200
Stanisław Domagała
II nagroda $100
Ewa Chaberska
III nagrody $50
Emilia Lekarczyk
Katarzyna Magiera
Josue Ponce De Leon
Agata Wozny

Gratulujemy wygranym.
Bardzo gorąco dziękujemy WSZYSTKIM którzy zakupili losy i złożyli donacje na loterię świąteczną.

Zdjęcia: Agnieszka i Chris Dobrzyccy