Telefon: 708-969-0117

Bierzmowanie 2021

W dniu 10 kwietnia 2021 roku 26 uczniów Polskiej Szkoły im. gen. K. Pułaskiego przyjęło Sakrament Bierzmowania. Gorąco dziękujemy O. Marcinowi Mikulskiemu, proboszczowi parafii św. Rozalii za gościnność i posługę udzielenia Sakramentu Bierzmowania uczniom naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy O. Tomaszowi Wilkowi i siostrze Annie Kalinowskiej za przygotowanie młodych ludzi do przyjęcia daru Ducha Świętego. Gratulujemy Młodzieży i ich Rodzicom.

Życzymy Wam, aby Duch Święty napełniał Was mądrością, umacniał w wierze oraz żeby każdy dzień Waszego życia był świadectwem uzyskanej dojrzałości chrześcijańskiej.

Zdjęcia: Chris & Mark Dobrzyccy

Zgodnie z tradycją, w okresie Wielkanocnym, odwiedza naszą szkołę szczególny gość – Zajączek Wielkanocny. Tym razem też nas nie zawiódł i złożył uczniom oraz nauczycielom serdeczne życzenia. Nie zapomniał również o wręczeniu każdemu drobnego upominku. Każdy uczeń został obdarowany jajeczkiem wypełnionym słodkościami, a dorośli otrzymali czekoladowe zające. Dziękujemy Zajączku za przyjście!!! Zapraszamy do nas za rok!

Zdjęcia: Agnieszka i Chris Dobrzyccy

Szkoła im. Gen. Kazimierza Pułaskiego od 2013 roku organizuje dyktanda sprawdzające u uczniów od klas piątych szkoły podstawowej do licealnych zakres wiedzy z polskiej ortografii. W minionym roku ze względu na pandemię dyktando zapoczątkowane i prowadzone do tej pory przez mgr Jolantę Plesiewicz nie odbyło się. W obecnym zajęcia w tej szkole realizowane są systemem stacjonarnym, co przy zachowaniu reżimu sanitarnego umożliwiło przeprowadzenie tej formy uczniowskiej rywalizacji na polu znajomości obowiązujących zasad ortografii w języku polskim.
Poniżej zamieszczamy link do relacji i galerii zdjęć:

https://www.monitorlocalnews.com/ortograficzne-zmagania-w-szkole-im-gen-pulaskiego

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak

Z powodu epidemii koronawirusa i czasowego zawieszenia zajęć w szkolnych ławkach dzieci z radością przystąpiły do napisania dyktanda ortograficznego. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na dzień ogłoszenia wyników i choć nie przyznano pierwszego miejsca cieszył fakt, że nagrody odebrało 11 finalistów, w tym trójka dzieci z klas najmłodszych……..
Poniżej zamieszczamy link do relacji i galerii zdjęć:

https://dziennikzwiazkowy.com/polonia/szkolne-dyktando-ortograficzne-w-szkole-pulaskiego

Tekst: Jola Plesiewicz
Zdjęcia: Dariusz Piłka

W atmosferze wielkich emocji, w sobotę 13 marca 2021 nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w tegorocznym szkolnym konkursie ortograficznym wśród 30 uczniów Polskiej Szkoły im. gen. K. Pułaskiego którzy wzięli w nim udział.

Konkurs ortograficzny polegał na wstawieniu w miejsce kropek właściwej litery: „rz”, „ż”, „ó”, „u”, „h” i „ch” po dwukrotnym odsłuchaniu nagrania. Nie było bezbłędnej pracy i dlatego też nie przyznano I miejsca.

Zwycięzcami Szkolnego Konkursu Ortograficznego 2021 zostali:
II miejsce z popełnionym jednym błędem: Isabell Magiera i Izabela Lenarczyk z klasy 5a, Gabriela Pindor z klasy 5b, Dominika Pindor z klasy 1LO oraz Aleksandra Kajderowicz, Jakub Kowalik i Angelika Wlodyka z klasy 2LO.

III miejsce z dwoma błędami przypadło następującym uczniom: Laura Krowiak i Angelica Popieluszko z klasy 7a, Natalia Wlodyka z klasy 8a i Agnieszka Marcinek z klasy 8b.
Tegorocznym sponsorem DYKTANDA była Polsko Słowiańska Federalna Unia Kredytowa. Zwycięzcy Konkursu Ortograficznego otrzymali certyfikaty pieniężne: II miejsce – $75 i III miejsce – $50 oraz drobne prezenty ufundowane przez PSFCU. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy dyktanda otrzymali dyplomy i czekolady ufundowane przez zarząd szkoły.
Bardzo serdecznie dziękujemy manager PSFCU w Norridge, pani Annie Czarneckiej-Hebal za sponsorowanie szkolnego konkursu i osobiste wręczenie nagród.
Sponsorem medialnym dyktanda byli: „Dziennik Związkowy”- fotoreporter Darek Pilka, tygodnik „Express” -fotoreporter Andrzej Baraniak oraz dwutygodnik polonijny „Gwiazda Polarna”- fotoreporter Andrzej Moniuszko.

Już od 7 lat szkolne dyktanda przygotowuje i ocenia nauczycielka, pani Jolanta Plesiewicz. Dziękujemy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dyktandzie i zmierzyli się z polską ortografią. Gratulujemy zwycięzcom i już dzisiaj zachęcamy do zmierzenia się z polską ortografią za rok.

Zdjęcia: Agnieszka i Chris Dobrzyccy