Telefon: 708-969-0117

Witaj Szkoło

Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice, Szanowni Pedagodzy.

Witamy Was bardzo serdecznie w nowym roku szkolnym 2020/2021.
Cieszymy się bardzo, że mogliśmy rozpocząć nauczanie w klasach. Wszystkim uczniom życzymy, mimo nietypowej rzeczywistości i wielu ograniczeń, wspaniałego roku i miłych wrażeń w szkole! Rodziców prosimy o zrozumienie, odpowiedzialność i współpracę. Wszystkim Nauczycielom i Katechetom życzymy dużo zapału, optymizmu i sił.
Pomagajmy sobie wzajemnie w tej niecodziennej sytuacji okazując sobie respekt i szacunek.

W dniu 10 września 2020r. 17 uczniów Polskiej Szkoły im. gen. K. Pułaskiego przyjęło Sakrament Bierzmowania. W gościnnych murach kościoła św. Borgia sakramentu udzielił Ks. Proboszcz Robert Lojek. Gorąco dziękujemy siostrze Annie za przygotowanie młodych ludzi do przyjęcia daru Ducha Świętego. Serdecznie gratulujemy młodzieży i ich rodzicom. Niech Duch Święty napełni Was mądrością, umocni w wierze a każdy dzień Waszego życia niech będzie świadectwem uzyskanej w dniu bierzmowania dojrzałości chrześcijańskiej.

Drodzy Uczniowie Klasy Ósmej!
Bardzo niecodziennie, bo poprzez wirtualne spotkania zakończyliście pierwszy etap Waszej edukacji w polskiej szkole. Życzymy Wam z całego serca, aby zdobyta wiedza pozytywnie wpływała na Wasze dalsze życie i aby lata spędzone w polskiej szkole zawsze przywoływały uśmiech na waszych twarzach. Nigdy nie traćcie nadziei, ani wiary we własne siły. Jesteśmy z Was bardzo dumni! Do zobaczenia w liceum.

Uczeń klasy 5b naszej szkoły, Alexander Barton, wychowawczyni, Grażyna Kołtyś, wśród zwycięzców w konkursie fotograficznym „Polskość  bielą i czerwienią się mieni”. GRATULUJEMY!!!

Zapraszamy do przeczytania relacji z tego wydarzenia.

https://dziennikzwiazkowy.com/polonia/konkurs-fotograficzny-polskosc-biela-i-czerwienia-sie-mieni-rozstrzygniety

Najważniejsza osoba w moim życiu – portret mojej kochanej mamusi.

Prace klasy 4a i 4b

Zapraszamy do galerii.

Barbara Cieślak
Wychowawczyni klasy 4a i b