Telefon: 708-969-0117

Opóźniona graduacja i piękne emocje

Graduacja klasy ósmej pomimo kilkumiesięcznego opóźnienia z powodu pandemii koronawirusa była piękną uroczystością. Po otrzymaniu świadectw uczniowie tradycyjnie rzucili w górę niebieskie birety……..

Poniżej zamieszczamy link do relacji i galerii zdjęć:

https://dziennikzwiazkowy.com/polonia/opozniona-graduacja-i-piekne-emocje/

Tekst: Jola Plesiewicz

W sobotę, 17 października 2020, nasza szkoła obchodziła Polonijny Dzień Dwujęzyczności.
Święto polskiego języka, obchodzone co roku, w każdy trzeci weekend października ma przypominać nam, Polakom, zamieszkałym poza ojczyzną, o wartościach wynikających z dwujęzycznej edukacji i jej znaczeniu w życiu Polonii, Polski i krajów, w których mieszkamy.
Cieszymy się ogromnie, że już po raz szósty, symbolicznie w październikowy weekend, dołączyliśmy do światowej wspólnoty ludzi, którzy są dwujęzyczni. Polonijny Dzień Dwujęzyczności w naszej szkole pokazał kreatywność naszej kadry pedagogicznej oraz zdolności i entuzjazm naszych uczniów, którzy z tej okazji wykonali wiele ciekawych projektów. Dziękujemy pomysłodawcom tego wspaniałego projektu, fundacji Dobra Polska Szkoła oraz naszym nauczycielom i uczniom.
Zapraszamy do galerii.

Uczniowie klasy zerowej poznawali różne figury geometryczne a potem mieli czas na zabawę z klockami. Zajęcia te sprawiły dzieciom dużo radości. Gratulujemy ciekawego sposobu poznawania figur geometrycznych w formie aktywnej zabawy.

Zdjęcia: Jola Kłopotowska

Klasa 7a jest fajna
Najmilszymi osobami w Polskiej Szkole im. generała Kazimierza
Pułaskiego w Harwood Heights są uczniowie klasy 7a.
Większość dzieci ma rodzeństwo.
Tylko niektórzy mają dziadków mieszkających w Stanach Zjednoczonych.
Razem mamy 264 lata.
Uczniowie z 7a uprawiają różne dyscypliny sportu: gimnastykę, pływanie, jazdę na łyżwach, koszykówkę, bieganie i piłkę nożną.
Są wśród uczniów chłopcy i dziewczynki bardzo utalentowani muzycznie.
Większość dzieci gra na pianinie, a także na skrzypcach, klarnecie, trąbce, czy gitarze.
Wszyscy uczą się pilnie języka polskiego i historii Polski.
W drugim półroczu każdy uczeń wykona projekt z geografii zatytułowany „Miasto moich rodziców”.
W naszej klasie wszystkie dziewczynki są piękne, a chłopcy
przystojni.
Uczniowie 7a są wzorowi, mili i chętnie podejmują każde wyzwanie.
Każdy stara się pilnie pracować i poprawnie zachowywać.
Nasza klasa jest fajna.
Jesteśmy po prostu kochani.
Uczniowie klasy 7a Polskiej Szkoły im. gen. Kazimierza Pułaskiego

Nasi najmłodsi uczą się przez zabawę. W ostatnią sobotę przedszkolaki uczyły się jak ważne jest częste mycie rąk jak również owoców oraz warzyw przed ich spożyciem. Była też mowa o tym kim jest dla nas lekarz i jaka jest jego podstawowa i najważniejsza rola. Z wielkim zainteresowaniem dzieci słuchały wiersza Stanisława Jachowicza “Chory kotek”. Ogromne brawa dla wychowawczyń, pań Pauliny Kolosy i Bogumiły Nędzkiej – Ściażko.
Dziękujemy!!!

Inaczej niż dotychczas, gdyż bez uścisków i podawania dłoni, ale uroczyście i wzniośle, elegancko i serdecznie obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.
Były kwiaty, czekoladki, drobne upominki i świeżo parzona kawa oraz indywidualnie pakowane ciasteczka. Życzenia samych wspaniałości i podziękowania za trud wychowania i kształcenia były również przekazane indywidualnie.
Rok 2020 pozostanie nam wszystkim na długo w pamięci.
Nauczycielom, Katechetom, Instruktorom i Pracownikom szkoły ponownie przekazujemy najlepsze życzenia i wyrazy wdzięczności za pełną zaangażowania pracę. Życzymy Wam dużo wytrwałości w obecnie szczególnym i trudnym okresie.
Jesteście bardzo ważną częścią naszej szkoły, doceniamy
WAS i DZIĘKUJEMY!
Z wyrazami wdzięczności,
Zarząd Polskiej Szkoły Pułaskiego

Zdjęcia: Agnieszka Dobrzycki