Telefon: 708-969-0117

Graduacja klas ósmych

 

Zdjęcia: Agnieszka i Chris Dobrzyccy

Joe Biden, „Prezydent Stanów Zjednoczonych wraz z Departamentem Edukacji USA przyznał specjalny dyplom Antonii Rygiel „w uznaniu wybitnych osiągnięć akademickich w 2021 roku”. Gratulacje dla Tosi i Rodziców! Gratulujemy Tosi także ukończenia z wyróżnieniem Polskiej Szkoły im. gen. K. Pułaskiego w maju 2021 roku. Dołączamy do życzeń urodzinowych! Wszystkiego najlepszego!

Tekst i  zdjęcia @ Andrew Andrzej Mikolajczyk

 

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”

 Rok szkolny 2020/2021 dobiegł końca i w świętującej w tym roku 70-lecie istnienia Polskiej Szkole im. Gen. Kazimierza Pułaskiego odbyła się graduacja klas 8.

W uroczystości udział wzięli min. Frank Spula, Prezes Związku Narodowego Polskiego i Kongresu Polonii Amerykańskiej w USA, Piotr Semeniuk, Wicekonsul RP, rodzice, przedstawiciele mediów polonijnych. Dyrektor szkoły Agata Michalkiewicz, a także nauczycielki z długoletnim stażem pracy, Grażyna Kołtyś oraz Barbara Cieślak zostały uhonorowane podczas uroczystości.

Podziękowania i wyróżnienia powędrowały także do uczniów i rodziców zaangażowanych w działalność szkoły. Polsko-Amerykańska Federalna Unia Kredytowa ufundowała nagrody finansowe w wysokości $100 dla najlepszych uczniów za osiągnięcia akademickie, natomiast rodzice wspierający i propagujący działania szkoły z rąk Dyrekcji i Prezes szkoły Agaty Woźny otrzymali dyplomy i kwiaty.

Poniżej zamieszczamy link do relacji i galerii zdjęć:

#PAI http://pai.media.pl/pai_wiadomosci.php?id=14884/

Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna

Na podstawie: Tygodnik Program

 

TYGODNIKPROGRAM.COM

Rok szkolny 2020/2021 dobiegł końca i w świętującej w tym roku 70-lecie istnienia Polskiej Szkole im. Gen. Kazimierza Pułaskiego odbyła się graduacja klas 8…

Poniżej zamieszczamy link do relacji i galerii zdjęć:

https://tygodnikprogram.com/graduacja-w-polskiej-szkole-im-kazimierza-pulaskiego/

MONITORLOCALNEWS.COM

15 maja w szkole im. Gen. Kazimierza Pułaskiego, która w tym roku celebruje 70. rocznicę istnienia, odbyła się uroczystość pożegnania 26 absolwentów klas ósmych tej szkoły…

Poniżej zamieszczamy link do relacji i galerii zdjęć:

https://www.monitorlocalnews.com/pozegnanie-osmioklasistow-w-szkole-im-gen-kazimierza-pulaskiego

Tekst i zdjęcia: NEWSRP

Ołtarz wykonany przez Polską Szkołę Pułaskiego na obchody Bożego Ciała w Parafii Świętej Rozalii. Boże Ciało znane też pod nazwą Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ma na celu uczczenie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Procesja do czterech ołtarzy ma w założeniu dać możliwość publicznego wyznania wiary, być znakiem tego, że nie wstydzimy się Boga i chcemy, aby nas prowadził.

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i zdolności w przygotowaniu pięknego ołtarza!