Wigilia 2012

Wigilia 2012.

15 grudnia 2012 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta Wigilia. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście: wiceprezes Związku Narodowego Polskiego, pani Teresa Abick i proboszcz Parafii św. Rozalii o.Tadeusz Olzacki. Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły pani Agata Michałkiewicz i wiceprezes szkoły pani Marlena Szalast. Po przemówieniach obu pań, zgromadzeni na sali odmówili modlitwę i dzieląc się opłatkiem złożyli sobie życzenia świąteczne. Następnie wszyscy zasiedli do stołu, aby skosztować wigilijnych potraw przygotowanych przez nieocenione mamy i babcie.
W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas członkowie koła teatralnego, którzy pod kierownictwem pani Zofii Biernadskiej przygotowali Jasełka pt. ‘’Tajemnica Betlejemskiej Nocy’’. Publiczność zachwyciła się grą aktorską, kostiumami i oprawą muzyczną przedstawienia. Jasełka zakończyły się wspólnym śpiewaniem kolęd. Ten szczególny dzień w naszej szkole upłynął w podniosłej atmosferze i dostarczył wszystkim wielu wrażeń.

Zapraszamy do galerii.
Zdjęcia: Dariusz Piłka