IV rozbiór Polski” – Polska i Europa w 1939 roku

W ramach kolejnej edycji Przystanku Historia IPN, tym razem poświęconej 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w sobotę 5 października 2019 gościliśmy w naszej szkole pana Grzegorza Nawrota, przedstawiciela IPN z Łodzi. Uczniowie klas gimnazjalnych mieli okazję uczestniczyć w niezwykle inspirujących zajęciach przeprowadzonych na podstawie puzzli edukacyjnych „IV rozbiór Polski”. Niecodzienne zajęcia z historii cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży jak i dorosłych. Warsztaty były wspaniałym sposobem zainteresowania uczniów zagadnieniami związanymi z historią naszej Ojczyzny w okresie II wojny światowej. Bardzo dziękujemy panu Grzegorzowi Nawrotowi za Przystanek Historii w naszej szkole.

Zdjecia: Chris i Agnieszka Dobrzycki