Konkurs ortograficzny

Dyktando

W roku szkolnym 2013/2014 miał miejsce pierwszy w historii Polskiej Szkoły im. Generała Kazimierza Pułaskiego w Harwood Heights konkurs ortograficzny.
Do finału dyktanda zakwalifikowało się pięćdziesięciu sześciu uczniów.
Wśród laureatów konkursu zalazło się siedemnastu uczniów, którzy najlepiej napisali dyktando o śpiącej królewnie.
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Natalia Liszka, uczennica I klasy liceum
drugie miejsce:
Kamila Czachorowski II liceum, Carolina Jadczak II liceum, Nicole Nosko II liceum, Marcelina Puc II liceum, Mikołaj Sandera II liceum, Jakub Starczynski 8a, Gariela Wala III liceum
trzecie miejsce:
Martyna Brach III liceum, Abigaile Kulis 6a, Benjamin Kulis 7a, Michał Mikołajczyk 5a, Anna Mola 8a, Basia Mola 8a, Roksana Lech III liceum, Justin Sawicki II liceum, Krystian Szczech 5a

Aby zakwalifikować się do finału szkolnego konkursu ortograficznego uczniowie podzieleni na 3 grupy wiekowe: klasy 5-6, klasy 7-8, klasy licealne musieli napisać przynajmniej jedno z trzech dyktand w swojej grupie wiekowej bezbłędnie lub z jak najmniejszą ilością błędów.
Każde dyktando kwalifikujące, przeprowadzone w danej grupie wiekowej miało za zadanie sprawdzić u uczniów znajomość zasad pisowni wyrazów z: ó, u, rz, ż, h, ch.
W każdej grupie wiekowej dyktando kwalifikujące do finału było innej treści a jego tekst był dostarczony nauczycielom w dniu dyktanda.
Za przygotowanie uczniów do dyktanda kwalifikującego byli odpowiedzialni nauczyciele prowadzący zajęcia w poszczególnych klasach. Po każdym dyktandzie nauczyciel danej klasy oceniał dyktando i typował uczniów, którzy przejdą do finału.
W dniu finału, wszyscy uczniowie uprawnieni do wzięcia w nim udziału napisali dyktando finałowe, które wyłoniło zwycięzców konkursu.

Jola Plesiewicz
Zdjęcia: Dariusz Pilka