Opłatek ZNP – 01.17.10

Oplatek ZNP w Muzeum Polskim
W niedzielę 17 stycznia 2010  w Muzeum Polskim w Chicago miał miejsce tradycyjny opłatek dla nauczycieli. W uroczystości wzięli udział członkowie Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce
oraz osoby zaprzyjaźnione z organizacją, między innymi: wicekonsul Aleksandra Krystek oraz ks. Mirosław Bożek.
Zebranych przywitała prezes ZNP, pani Ewa Koch  i zaprosiła do zwiedzania muzeum.
Przewodnikiem po salach był sam dyrektor Muzeum Polskiego, pan Jan Loryś, który zwrócił  szczególną uwagę na odrestaurowaną salę Paderewskiego.
Po powrocie przed zebranymi wystąpił zespół dziecięcy „ Słoneczka” z naszej szkoły. Dzieci śpiewem grupowym, a także solowym wprowadziły wszystkich zebranych w nastrój kolędowania. Był to powód do dumy i zadowolenia dla naszych nauczycielek uczestniczących w tym wspaniałym wydarzeniu.
Po wspólnym kolędowaniu przyszedł czas na  poczęstunek i składanie życzeń noworocznych.
Na  uroczystość przybyli także przedstawiciele: TV Polvision i Polskie Radio 10.30. Stacje te patronowaly konkursowi „ Nauczyciel Roku 2009” zorganizowanemu przez salon samochodowy „Oak Lawn Mazda”.
Konkurs został rozstrzygnięty, a zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Bożena Szewczyk

Zobacz galerię: