Telefoniczne życzenia dla Babci i Dziadka

Wszyscy wiemy, że rozmowy telefoniczne podczas lekcji są zabronione! Jednak tym razem było inaczej. Dzięki uprzejmości pana Zee Kawy – sponsora niespodzianki – z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka każdy uczeń mógł nieodpłatnie zadzwonić do Polski i złożyć życzenia.

Dzień Babci i Dziadka zawsze był uroczyście obchodzony na lekcjach języka polskiego, ale telefoniczna atrakcja zdarzyła się w szkole po raz pierwszy.
Dzięki uprzejmości pana Zee Kawy – sponsora niespodzianki – z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka każdy uczeń mógł nieodpłatnie zadzwonić do Polski.
Pomimo, że nikt na korytarzu nie widział kolejki, chętnych było wielu.
Uczniowie, którzy zapomnieli numeru w Polsce z niecierpliwością oczekiwali na rodziców, aby wspólnie, już po lekcjach wykonać telefon.
Oprócz ciekawego urozmaicenia lekcji możliwością telefonicznej rozmowy zajęcia były prowadzone w tradycyjny sposób.
Część uczniów projektowała okolicznościowe kartki z życzeniami według wzorów w ćwiczeniach do języka polskiego, inni prowadzili dyskusje o tym, jak mile spędzają z Dziadkami wakacje w Polsce.
Natomiast najmłodsi malowali kolorowe laurki.

Tekst: Jola Plesiewicz
Zdjęcia: Agnieszka Dobrzycki