Lunch u Pulaskiego

Zazwyczaj 2 tygodnie po zakończeniu roku szkolnego kierownictwo polskiej szkoły im. gen. K. Pułaskiego organizuje wakacyjny lunch.
Lunch jest podziękowaniem za współpracę dla wszystkich, którzy są związani ze szkołą.
Tegoroczny przypadł 3 czerwca.
W budynku szkoły na dużej sali na lunchu spotkali się nauczyciele, katecheci, siostra Anna, rodzice działający w zarządzie szkoły i przyjaciele szkoły – osoby, które od lat bezinteresownie pomagają szkole, choć ich dzieci czy wnukowie dawno temu zakończyły edukację.
Wśród miłych gości byli między innymi: Zofia Biernadska, Jolanta i Witold Pawlikowscy, Elżbieta Górnikiewicz, Józef Lisak, Krystyna Markiewicz z siostrą Celiną, Leopold Sosnowski, Emil Kurda, Andrzej Stężalski, Kazimierz Brożyna.
Potrawy pobłogosławił proboszcz ojciec Tadeusz Olzacki OSPPE.
Agata Wozny – prezes szkoły nie ukrywając zadowolenia jeszcze raz podsumowała sukcesy ubiegłego roku.
Podczas lunchu została przeprowadzona akcja charytatywna na rzecz potrzebującej rodziny, której dzieci uczęszczają na zajęcia do szkoły Pułaskiego.
Podjęta inicjatywa spotkała się z pełną aprobatą.
Wszyscy włączyli się do akcji.
Przeprowadzona zbiórka pieniędzy pozwoliła na sfinansowanie czesnego i zakup podręczników.
Dodatkowo Barbara i Stefan Niedorezo potwiedzili gotowość nieodpłatnego przyjęcia dzieci na kółko plastyczne.
Pamiątkowe zdjęcia i życzenia miłych wakacji zakończyły czwarty lunch u Pułaskiego.

Tekst: Jola Plesiewicz
Zdjęcia: Agnieszka Dobrzycki