Zabawa karnawałowa dla dzieci

Wielki bal przebierańców

W lutym, w polskiej szkole im. generała Pułaskiego odbył się karnawałowy bal przebierańców dla uczniów klas najmłodszych.

Zabawa ma swoją wieloletnią tradycję i zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko wśród dzieci, uczęszczających do naszej szkoły.

Organizatorów ogromnie satysfakcjonuje fakt, że liczba gości, biorących udział w balu każdego roku wzrasta.

Na pięknie udekorowanej postaciami z bajek dużej sali nauczyciele przeprowadzali konkursy, gry i quizy.

W niektórych z nich dzieci uczestniczyły wspólnie z rodzicami.

Na szkolnym korytarzu były otwarte punkty: loteryjny i malowania twarzy.

Najnowszą ofertą tegorocznego balu, przygotowaną specjalnie dla zmęczonych tańcem były warsztaty plastyczne, na których, dzieci pod czujnym okiem nauczycieli mogły rysować, kleić i przygotowywać karnawałowe maski.

Ciekawym akcentem balu był taneczny show przygotowany przez nauczyciela naszej szkoły – pana Wiesława Sawickiego.

W przerwie podano pizzę i soki.

Przez cały czas trwania balu rodzice mogli zakupić przekąski i pyszności ze szkolnego bufetu.

Ostatnią atrakcją szkolnej zabawy była wielka loteria fantowa.

Tekst: Jola Plesiewicz
Zdjęcia: Dariusz Piłka