Zabawa karnawałowa

Dobra zabawa

Udana szkolna zabawa karnawałowa to ogromne przedsięwzięcie a jej ewentualny sukces zawsze odzwierciedla pełne zaangażowanie wielu osób.
Zazwyczaj przygotowania do tego rodzaju szkolnej imprezy nie trwają zbyt długo, ale są bardzo intensywne.
Plan jej przebiegu, reklama, pozyskiwanie sponsorów, zakupy materiałów to jedynie ich wstępny etap.
Kolejny to aranżacja wystroju sali, próby nagłośnienia, oświetlenia, gromadzenie rekwizytów niezbędnych do gier i zabaw.
Za ułożenie i przygotowanie menu zabawy karnawałowej zawsze są odpowiedzialne mamy naszych uczniów.
To właśnie one serwują wcześniej przygotowane przez siebie smaczne przekąski, ciasta, parzą aromatyczną kawę lub herbatę, czy dowożą wcześniej zamówioną pizzę i soki.
Nasi nauczyciele nie tylko prowadzą imprezę. Przez cały czas jej trwania czuwają nad bezpieczeństwem bawiących się dzieci. Część z nich zajmuje się także sprzedażą losów na loterię przeprowadzaną w czasie zabawy.
Każdego roku całość imprezy jest zawsze uwieczniona na zdjęciach, które później trafią do kroniki i na szkolną stronę internetową.
Wieczorem, po zakończeniu szkolnego balu trzeba jeszcze tylko posprzątać tak, aby po całym balu nie pozostało ani śladu.
Najwdzięczniejszym podziękowaniem dla społecznie pracujących tu nauczycieli, rodziców i przyjaciół szkoły są pozostające w ich pamięci roześmiane twarze naszych milusińskich i ich małych przyjaciół, którzy z roku na rok coraz liczniej odwiedzają naszą doroczną, szkolną zabawę karnawałową.

Jola Plesiewicz
Zdjęcia: Dariusz Pilka