Zwycięzcy 15. konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową i szopkę bożonarodzeniową

Ogromne emocje towarzyszyły uczniom oczekującym na wyniki świątecznego konkursu, ponieważ zwycięzców ogłoszono dopiero podczas szkolnej Wigilii.

Laureatami szkolnego konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową i szopkę bożonarodzeniową w roku szkolnym 2017/2018 zostali:

-w kategorii ozdoba choinkowa

I miejsce Victor Adamczyk klasa 2 c

II miejsce Aleksandra Lysanczuk klasa 4a

III miejsce Olivia Nytko klasa 2a

IV miejsce Filip Lysanczuk klasa 4a

V miejsce Szymon Cygan klasa 2b

w kategorii szopki bożonarodzeniowe, grupa dzieci młodszych

I miejsce Matthew Tomaszek, klasa 2c

II miejsce Karolina Pociask, , klasa 2c

III miejsce Isabell Magiera, klasa 2a

w grupie młodzieżowej

I miejsce Christopher Dobrzycki klasa II LO
Od piętnastu lat w polskiej szkole Pułaskiego organizowany jest doroczny konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową i szopkę bożonarodzeniową.
W tym roku prace konkursowe były przyjmowane do 2 grudnia.
Do konkursu zgłoszono 29 ozdób choinkowych i 9 szopek bożonarodzeniowych.
9 grudnia konkurs został rozstrzygnięty, natomiast listę zwycięzców uroczyście ogłoszono dopiero podczas szkolnej Wigilii, 16 grudnia.
Najciekawsze prace w drodze głosowania wyłoniła komisja konkursowa, której przewodniczył  znany chicagowski rzeźbiarz Stefan Niedorezo.

W sześcioosobowej komisji byli: Agata Wozny – prezes szkoły, Agata Michałkiewicz – dyrektor szkoły, Marlena Szalast – wiceprezes szkoły,  Józef Lisak – członek zarządu szkoły oraz Grażyna Kołtyś i Jolanta Plesiewicz –nauczycielki i organizatorki konkursu.

Przed oceniającymi było bardzo trudne zadanie, ponieważ prace wyróżniały się oryginalnością i starannością wykonania.
Szczególną uwagę jury zwróciły: bombka wyklejana kolorowym puszkiem, orzechowy jeżyk i misterne gwiazdki.
Zdecydowaną większość uczestników tegorocznego konkursu stanowili uczniowie klas młodszych.
Po raz czwarty, w kategorii szopki bożonarodzeniowe  wziął udział licealista – Christopher Dobrzycki, którego szopka i tym razem zajęła pierwsze miejsce.
Emocje i radość zwycięzców po ogłoszeniu wyników były ogromne, podobnie jak duma rodziców i wychowawców.

Warto dodać, że z powodu dużego zainteresowania konkursem, w kategorii szopki bożonarodzeniowe wśród najmłodszych uczniów, jak i przypadającego jubileuszu zarząd szkoły uhonorował nagrodami wszystkie dzieci, które wzięły udział w tej kategorii.

Zgodnie z postanowieniami regulaminu każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i słodki upominek, a zwycięzcy dodatkowo nagrody pieniężne.
Bożonarodzeniowe szopki zostały wyeksponowane w sali, gdzie celebrowano szkolną Wigilię, a konkursowe ornamenty ozdobiły świąteczną choinkę.

Jola Plesiewicz

Zdjęcia: Agnieszka Dobrzycki