Komunia 2013

Komunia 2013.

11 maja 2013 r. w kościele Świętej Rozalii w Harwood Heights dzieci z klasy drugiej
po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swoich serc.

Dzieci przez dwa lata przygotowywały się na to spotkanie z Panem Jezusem: uczęszczały na sobotnie katechezy, w niedziele razem ze swoimi rodzinami uczestniczyły w Mszach Świętych, przystąpiły tez do Sakramentu Pokuty.
Mszę Świętą i homilię wygłosił Ojciec Bogdan Olzacki. W homilii Ojciec Bogdan zwrócił uwagę na istotę uroczystości Pierwszej Komunii. Przypomniał tez, że to Chrzest Święty umożliwił dzieciom przeżywanie Pierwszej Komunii Świętej. Po zakończeniu homilii dzieci odnowiły przyrzeczenia chrzcielne. W czasie procesji z darami dzieci ofiarowały: świece, chleb, kwiaty, winogrona, wino i wodę. Po przyjęciu Komunii świętej wyśpiewały;
Pani Jezu zabierzemy Cię do domu
Panie Jezu nie oddamy Cię nikomu…….
Wspaniale jest, kiedy młode osoby zbliżają się do Boga. Niezwykłe jest to, kiedy w oczach dziecka widać radość, że przekracza „pewien poziom” , staje się bardziej dorosłe i wreszcie może zacząć uczestniczyć w czymś, co dawniej było zarezerwowane tylko dla „starszych”.
Po Mszy Świętej były podziękowania i wspólne zdjęcia.
Jezu Najsłodszy Ojcze i Panie,
dziś moje pierwsze z Tobą spotkanie.
Przyjmij w ofierze me serce małe,
by Cię kochało przez życie całe.

Po przyjęciu pierwszej Komunii św. dzieci uczestniczyły w tzw. Białym Tygodniu. Biały Tydzień to nawiązanie do tradycji katechumenatu z pierwszych wieków Kościoła, kiedy nowo ochrzczeni przez cały tydzień po Chrzcie św. nosili białe szaty. Biały Tydzień to wielka szansa przyzwyczajenia dzieci przystępujących po raz pierwszy do Komunii św. do należytego uczestnictwa w Eucharystii.
Jola Kłopotowski
Zdjęcia: Victor Studio