Zima

Zima w tym roku jest dla nas wyjątkowo łaskawa i do tej pory nie zasypała nas obfitym białym puchem, ale wszystko może jeszcze się wydarzyć, dopiero zaczęła się jej druga połowa.
W ostatnią sobotę klasa IV A z panią Urszulą postanowiła wzbogacić swoje słownictwo o zimie. Uczniowie rozpoczęli zajęcia od gromadzenia wyrazów związanych z zimą, co nie było dla wszystkich takie łatwe. Niektórzy pierwszy raz słyszeli takie słowa jak zaspa, kulig czy śnieżyca. Następnie z wielkim zaangażowaniem dzieci wycinały bałwanki z kolorowego papieru, ozdabiały je kapeluszami, szalikami, kolorowymi guzikami, rękawiczkami; niektóre z bałwanków otrzymały nawet łopatę do odśnieżania i miotłę do odmiatania śniegu. Kiedy prace były już gotowe, czwartoklasiści starannie pisali na nich wybrane przez siebie zimowe słowa, a później układali z nimi zdania. Gromadzenie słownictwa i układanie zdań było dla uczniów najtrudniejszą częścią zajęć, ale wszyscy poradzili sobie wspaniale.
Teraz kolorowe bałwanki z zimowymi słowami ozdabiają ścianę naszej klasy, wywołują uśmiech i zadowolenie uczniów z wykonanych prac. Mamy nadzieję, że nie przyciągną do nas obfitych opadów śniegu, śnieżycy i siarczystych mrozów.