Wspomnienia z wakacji – 10 listopada 2012

To był niezwykle ekscytujący dzień, na który wszyscy niecierpliwie czekaliśmy.
Dzień rozstrzygnięcia pierwszego w historii naszej szkoły konkursu fotograficzno – plastycznego „ Wspomnienia z wakacji”.
Każdy z jego czterdziestu siedmiu uczestników wiedział, że głosowanie na zgłoszone prace będzie trwało do końca października.
Jednak nikt z nas nie znał daty jego oficjalnego rozstrzygnięcia.
W sobotę, tuż przed Świętem Dziękczynienia, zaraz po pierwszej godzinie szkolnych zajęć wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na dużą salę.
Tam czekali już na nas współorganizatorzy i sponsorzy konkursu, panowie Gregory Handzel i Lucjan Bogdanski: – właściciel i główny menadżer firmy ubezpieczeniowej ;Handzel & Associates Ltd.
Na forum całej szkoły – najpierw o wyjście na środek sali zostali poproszeni wszyscy uczestnicy konkursu. Każdy wymieniony z imienia i nazwiska otrzymał gratulacje, prezent i bilet wstępu do Muzeum Polskiego w Chicago.
Następnie uhonorowano siedem osób – autorów najlepszych prac, którym wręczono nagrody specjalne i dyplomy.

Zwycięzcą konkursu został Cyprian Szalast i jego zdjęcie ”Hmmm, co będziemy budować” otrzymując aż 332 głosy!
Cyprian otrzymał 4 bilety wstępu na mecz koszykówki chicagowskiej drużyny  Bulls w United Center.

Drugie miejsce przypadło Rafałowi Raszewskiemu. Na jego rysunek „Razem z tatą w drogę” zagłosowało 36 osób.

Trzecie miejsce zajął Maks Lesny  i zdjęcie „To była jazda” – Nuevo VallartaMexico – 34 głosy.

Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymali po 4 bilety wstępu na występy cyrku “Ringling Brothers and Barnum & Bailey”.

Na miejscu czwartym uplasowała się Aneta Klocek i jej rysunek „Fajne wakacje „ – 33 głosy. Praca Anety została nagrodzona kartą iTunes o wartości $30.

Miejsce piąte zajęły ex aequo 3 osoby, każda z nich uzyskując 26 głosów.
Wśród nich znaleźli się:

–  Victoria Klocek  i rysunek ”Wakacje na plaży”
– Jakub Lesny  i zdjęcie „Zabawa na falach”
– Julia Miezal i zdjęcie „Disneyland

Pełni wrażeń wróciliśmy do szkolnych klas, z ogromną nadzieją, że w nowym roku szkolnym znowu będzie szansa na zdobycie nagrody za wakacyjne wspomnienia zatrzymane w kadrzeJ

Jola Plesiewicz
Zdjęcia: Dariusz Piłka