Dwa języki: angielski i polski to wspaniałe możliwości.

19 października obchodziliśmy w naszej Polskiej Szkole im. gen. K. Pułaskiego –Dzień Dwujęzyczności- święto, które pojawiło się w kalendarzu wydarzeń polonijnych od 2015 r.
Pomysłodawcą Polonijnego Dnia Dwujęzyczności jest Fundacja Dobra Polska Szkoła. Dzień ten ma przypominać wszystkim Polakom zamieszkałym poza granicami Polski, o wartościach wynikających z dwujęzycznej edukacji.
Wszystkie klasy od najmłodszej do najstarszej zaangażowały się w celebrowanie tego polonijnego wydarzenia. Wychowawcy poszczególnych klas przygotowali mnóstwo różnych atrakcji językowych i nie tylko, co widać na załączonych zdjęciach.
Najmłodsi poznawali kolory symboli narodowych: kolorując flagi polską i amerykańska. Starsi przygotowywali piękne plakaty, omawiali sylwetki wybitnych Polaków. Były konkursy, gry i zabawy w klasach.
Dzień dwujęzyczności upłynął w naszej szkole w bardzo miłej atmosferze przypominając wszystkim jak ważne jest aby pielęgnować język i tradycje kraju z którego się wywodzimy i korzystać z nich w kraju w którym mieszkamy.

Zdjęcia: Agnieszka i Chris Dobrzycki