GRADUACJA KLASY MATURALNEJ 2024Uroczystym bankietem pożegnaliśmy tegorocznych abiturientów kończących naukę w Polskiej Szkole im.gen. Kazimierza Pułaskiego w Harwood Heights. Obok rodziców, rodzeństwa, nauczycieli, członków zarządu i miłośników szkoły swoją obecnością zaszczycili nas: Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej i Związku Narodowego Polskiego Frank Spula oraz ksiądz Grzegorz Lorens proboszcz Parafii św. Moniki i św. Rozalii.

Piękna dekoracja, uroczyste stroje młodych ludzi, dumne twarze rodziców i uśmiechy na twarzach pedagogów tworzyły atmosferę wzajemnej serdeczności, dumy i zadowolenia.  Obok zabawnego przedstawienia przygotowanego przez klasę maturalną pod czujnym okiem wychowawczyni, pani Lucji Szeligi, atrakcją wieczoru były występy taneczne uczennicy naszej szkoły – Marceliny Depa oraz brawurowy wystep tancerek z Prestige Dance Studio. Po smacznym obiedzie oraz przepysznych deserach, zgromadzeni rodzice i goście wysluchali przemówien i gratulacji od dyrektor szkoły pani Agnieszki Oskiery, prezes zarządu pani Agaty Woźny, wychowawczyni klasy maturalnej, pani Lucji Szeliga oraz Prezesa Spuli, który pogratulował uczniom ukończenia szkoły średniej.

Kulminacją wieczoru było wręczenie dyplomów ukończenia szkoły średniej, listów gratulacyjnych dla rodziców oraz pożegnanie
tegorocznych absolwentów. 
Maturzyści otrzymali tez certyfikaty pieniężne ufundowane przez PSFUC.

Serdecznie gratulujemy Absolwentom rocznika 2024.  Spełniajcie marzenia, realizujcie plany życiowe i nie
zapominajcie o polskich korzeniach.
Będziemy za Wami tęsknić!

Zdjęcia: Agnieszka i Chris Dobrzyccy