GRADUACJA KLASY MATURALNEJ

Uroczystym przyjęciem pożegnaliśmy tegorocznych abiturientów kończących naukę w Polskiej Szkole im.gen. Kazimierza Pułaskiego w Harwood Heights.

Piękne stroje młodych ludzi, dumne twarze rodziców, uśmiechy na twarzach pedagogów tworzyły atmosferę wzajemnej serdeczności i więzi łączącej wszystkich tych, którzy pracują nad tym, by szkoła kontynuowała swą działalność dla kolejnych pokoleń polonijnej młodzieży.

Obok rodziców, rodzeństwa, nauczycieli, członków zarządu i miłośników szkoły swoją obecnością zaszczycili nas: prezes Polish National Alliance – p. Frank Spula, p. Alicja Budzik – właścicielka Adam’s Jewelry, ksiądz Grzegorz Lorens, proboszcz Parafii św. Moniki i św. Rozalii oraz ksiądz Grzegorz Wójcik.

Nie zabrakło przemówień i gratulacji od dyrektor szkoły pani Agnieszki Oskiery, prezes zarządu pani Agaty Woźny, wychowawczyni klasy maturalnej, pani Katarzyny Rostkowskiej.  W czasie przemówienia Prezes Spula pogratulował uczniom ukończenia szkoły średniej oraz wręczył  nagrodę uznania Polish National Alliance wieloletniemu członkowi Zarządu szkoły – p. Józefowi Lisakowi za zaangażowanie i poświęcenie na rzecz Zwiazku Narodowego Polskiego oraz Polskiej Szkoły im. gen. Kazimierza Pułaskiego. 

Po uroczystym obiedzie oraz przepysznych deserach, zgromadzeni rodzice i goście mieli okazję obejrzeć pod czujnym okiem wychowawczyni zabawne przedstawienie przygotowane przez klasę maturalną.  Dodatkową atrakcją były występy taneczne: instruktorki zumby i tańca towarzyskiego Natalii Turek oraz jej partnera Erica Gaduli, taniec współczesny uczennicy naszej szkoły – Marceliny Depa oraz folklorystyczne tańce zespołu Juhasi.  

Dziękujemy Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej za ufundowanie wyróżnień w formie finansowego podarunku dla naszych absolwentów.  Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym Rodzicom:  pani Jadwidze Jurek, Agnieszce Grab i Jolancie Dziedzic za pomoc w przygotowaniu uroczystości i przepyszne domowe wypieki. Pani Joannie Galica dziękujemy za przepiękna dekorację.

Kulminacją wieczoru było wręczenie dyplomów ukończenia szkoły średniej, listów gratulacyjnych dla rodziców oraz pożegnanie tegorocznych absolwentów. Z głębi serca gratulujemy Absolwentom rocznika 2023.  Spełniajcie swoje marzenia, nie zapominajac o polskich korzeniach!

 Zdjęcia: Agnieszka i Chris Dobrzyccy