Konkurs – 1050 – lecie Chrztu Polski

Uczniowie naszej szkoły w elitarnym gronie piętnastu polonijnych szkół biorących udział w konkursie „ 1050-lecie chrztu Polski”.

Sobota 20 listopada to data, którą długo będą wspominać uczniowie klasy drugiej liceum: Brajan Hendzel i Benjamin Kulis, oraz Jakub Starczyński z klasy trzeciej, bowiem tego dnia to właśnie oni w pięknym stylu reprezentowali naszą szkołę w konkursie historycznym zorganizowanym przez Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce. Zagadnienia konkursowe z dziedziny historii, literatury i geografii obejmowały okres od początków państwowości polskiej po czasy współczesne. Niezbędne zatem okazało się solidne przygotowanie naszych uczniów, a wyzwanie to podjęły panie polonistki – Bożena Dąbrowska, która została opiekunem drużyny i Urszula Knapik. Brajan, Benjamin i Jakub z wielkim poświęceniem swojego wolnego czasu pracowali, aby osiągnąć jak najlepsze efekty pamiętając przy tym, że konkurs należy również traktować jako swoiste przygotowanie do zbliżającej się matury. Wszyscy trzej uczniowie wykazali się doskonałą i wszechstronną wiedzą, którą przy tej okazji jeszcze pogłębili pod okiem swoich rodziców i nauczycieli. Sporym zaskoczeniem w ramach konkursu była część obejmująca gry i zabawy, aczkolwiek można to potraktować, jako potwierdzenie faktu, iż nie końcowy wynik był tu najistotniejszy, ale uczestnictwo samo w sobie, ogrom zespołowej i indywidualnej pracy, a także możliwość zdobycia nowego doświadczenia w szkole życia; najważniejszej ze wszystkich szkół.
Brajanie, Benjaminie i Jakubie – jesteśmy z Was dumni i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!

Tekst: Bożena Dąbrowska