Konkurs Wielkanocny – Na najładniejszą pisankę

Rokrocznie w naszej szkole – tydzień przed Wielkanocą odbywa się  konkurs na najładniejszą pisankę.  Młodzież począwszy od przedszkolaków po uczniów każdej  klasy szkoły podstawowej prezentuje swoje prace.  Pisanki są kolorowane kredkami, malowane farbami, tuszem, barwione jedno i wielokolorowo jak również oklejone rożnymi papierkami i ciekawymi materiałami.  Najczęściej spotykane wzory na jajkach to: kwiaty, zwierzątka, owady, słońce, ornamenty geometryczne.  Pisanki wyeksponowane są na dużym stole w świąteczno – wiosennej scenerii i oceniane przez uczniów, rodziców, nauczycieli i członków Komitetu Rodzicielskiego.  Uczniowie, których pisanki zdobędą  najwięcej głosów otrzymują nagrody.  W tym roku I miejsce zdobyła pisanka Gabrysi Wali – uczennicy klasy VII,  II miejsce otrzymała pisanka Soni Tomczyk z klasy V, a III miejsce przypadło Cynthii Wójcik z III klasy.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie i zapraszamy ponownie za rok.

,,Wesołego Alleluja!”

Renata Walczak