PASOWANIE NA UCZNIA

„Pasowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas”
To był prawdziwie wyjątkowy dzień…

29 października 2022r. trzydziestu dziewięciu pierwszoklasistów z Polskiej Szkoły im. gen. K. Pułaskiego w Harwood Hts. zostało przyjętych w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. Część artystyczną tego wydarzenia przepięknie przygotowały wychowawczynie klas pierwszych: panie Jola Kłopotowska, Teresa Dobosz i Emilia Długopolski. Uroczystość prowadziła uczennica klasy czwartej, Marcelina Depa w towarzystwie Michała Senatora, ucznia klasy ósmej. W trakcie występu artystycznego pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem i przejęciem recytowali wiersze, śpiewali piosenki jak również zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w dwóch pierwszych miesiącach nauki w szkole.
Po części artystycznej wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano Hymn Polski i Amerykański. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, dobrym zachowaniem i pilną nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po uroczystym ślubowaniu, aktu pasowania na ucznia Polskiej Szkoły im. gen. K. Pułaskiego poprzez dotknięcie wielkim ołówkiem ramienia każdego dziecka, dokonała dyrektor – pani Agnieszka Oskiera.
Pierwszoklasistom życzenia, a rodzicom gratulacje złożyły dyrektor szkoły oraz prezes zarządu pani Agata Woźny. Podczas uroczystości nasi mali bohaterowie otrzymali dyplomy i pamiątkowe plecaczki wypełnione prezentami. Po zrobieniu upamiętniających zdjęć, najmłodsi uczniowie szkoły oraz ich rodzice zostali zaproszeni na poczęstunek.
Pasowanie i ślubowanie uczniów klas pierwszych to jedna z piękniejszych uroczystości w szkolnym kalendarzu. Naszym Pierwszakom życzymy wielu sukcesów i radości w zdobywaniu wiedzy oraz wspaniałych przeżyć w szkole i niezapomnianych wspomnień. Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tejże uroczystości.