Studniówka – 02.13.10

Jak to dobrze że tradycja studniówki, jakże polskiej uroczystości, została tak trwale zaadoptowana przez nasze środowisko polonijne. Uczniowie klas maturalnych czekają  na tę zabawę z utęsknieniem, bo jak wieść gminna niesie Studniówka zawsze udaje się na 102. W tym roku Bal Studniówkowy odbył się 13 lutego w Sali Bankietowej Drury Lane w Oakbrook Terrace, a organizatorem uroczystości była Polska Szkoła im. Ignacego J. Paderewskiego w Niles.
Uczniowie naszej szkoły “zajeżdżaja” na bal godnie, bo specjalnie w tym celu wynajętą limuzyną, można powiedzieć że “ze śpiewem na ustach”.
Uroczystość rozpoczyna się oficjalnymi przemówieniami  i pokazami tańców narodowych, później wszyscy zaproszeni są na smaczną kolację, a po jedzeniu przychodzi kolej na tańce. Młodzież bawi się w rytmach tańców dyskotekowych
a kulminacyjna część programu to przejście uczniów przez ustawioną na parkiecie ogromną cyfrę 100, przy dźwiękach piosenki  Czerwonych Gitar “Już za rok matura”.  Na tym balu odbywa się również losowanie specjalnej nagrody, którą jest stypendium  na studia, a w tym roku osoby, którym nie udało się wylosować stypendium otrzymały Słownik Multimedialny ufundowany przez Wspólnotę Polską. Zabawa trwa do północy i zawsze kończy się punktualnie. Uczniowie Szkoły im. Gen. K. Pułaskiego zawsze zachowują się odpowiednio, nigdy nie było powodu aby się za nich wstydzić.
W roku szkolnym 2010/2011 organizatorem Studniówki będzie Polska Szkoła im. Gen. Kazimierza Pułaskiego, czyli nasza wspaniała Alma Mater. Przed Komitetem Rodzicielskim, nauczycielami i uczniami stoi zatem wielkie zadanie,
aby zorganizować uroczystość piękną i niezapomnianą dla jej uczestników.

Lucja Szeliga

Zobacz galerię: