SZKOLNA WIGILIA – KLASY SOBOTNIE

Pielęgnowanie bożonarodzeniowych tradycji to bardzo ważny element nauczania w Polskiej Szkole im. gen K. Pułaskiego. W sobotę 17 grudnia, 2022 r. uczniowie naszej szkoły zasiedli przy świątecznie nakrytych stołach. Uroczystość rozpoczęły pani Dyrektor Agnieszka Oskiera i Prezes Agata Woźny składając rodzicom, nauczycielom i całej społeczności uczniowskiej świąteczne życzenia.

Po odmówieniu modlitwy nastąpiło tradycyjne łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń, a po nich delektowanie się smacznymi, przygotowanymi przez rodziców wigilijnymi potrawami. Wystep dzieci z zespołu Słoneczka wprowadził zebranych w świąteczny nastrój.  Na szkolnej Wigilii gościliśmy księdza Grzegorza Wójcika, z parafii Świętej Moniki i Św. Rozalii oraz panią Annę Czarnecka- Hebal, manager zaprzyjaźnionej ze szkołą Polsko Słowiańskiej Unii Kredytowej.

Pojawienie się Świętego Mikołaja wywołało wielki aplauz wśród zebranych, który rozdał wszystkim świąteczne prezenty.

Był to przepiękny dzień wprowadzający szkolna społeczność w ten wyjątkowy, magiczny czas Bożego Narodzenia.

Zdjęcia: Agnieszka i Chris Dobrzyccy