Tablica interaktywna już w szkole – 06.10.10

Na spotkaniu 10 czerwca 2010 w siedzibie PNA w Chicago Szkoła im. Gen. K. Pułaskiego otrzymała z rąk skarbnika Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” pana Grzegorza Popielarza oraz prezesa Zarządu Instytutu Nowoczesnej Edukacji w Warszawie pana Grzegorza Pytkowskiego wspaniały prezent – interaktywną tablice multimedialną. Jest to wynik współpracy nawiązanej podczas ubiegłorocznej wizyty w Chicago tragicznie zmarłego byłego Marszałka Sejmu RP i ówczesnego prezesa „Wspólnoty Polskiej ś.p. Macieja Płażyńskiego. (Relację z tej wizyty w naszej szkole można znaleźć w Galerii oraz w Wydarzeniach 2009/2010).
W uroczystości przekazania tablic (dostały je również dwie inne szkoły aglomeracji chicagowskiej) uczestniczyli przedstawiciele z Polski, głowni urzędnicy PNA z prezesem Franciszkiem Spulą , wiceprezesem panią Teresą Abick i skarbnikiem panem Marianem Grabowskim oraz sekretarzem panem Charlesem Komosą na czele, liczni przedstawiciele mediów oraz przedstawiciele obdarowanych szkół. W imieniu naszej szkoły ten wspaniały dar przyjęły Stella Krawczyk i Alicja Kuklińska.
Szkoły w Polsce już od paru lat wyposażane są w te urządzenia, niektórzy nasi uczniowie też pracują na nich w swoich amerykańskich szkołach. Posiadanie takich pomocy niewątpliwie podniesie motywację do nauki oraz zdolności percepcyjne uczniów ze względu na nowoczesne środowisko pracy. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła otrzymała nowoczesną tablicę jako jedna z pierwszych. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie i powód do dumy. Mamy nadzieję, że od września zajęcia lekcyjne staną się jeszcze ciekawsze i urozmaicone i sprawią, że młodzież będzie do szkoły przychodzić z radością i zainteresowaniem.

Alicja Kuklińska
Tablica interaktywna jest to urządzenie o wyglądzie dużej tablicy współdziałającej z komputerem
i projektorem multimedialnym. Działa jak dotykowy ekran, na którym nauczyciele oraz uczniowie mogą wyświetlać dowolną zawartość komputera, dokonywać notatek, pracować jak na zwykłej tablicy za pomocą specjalnego pióra, a następnie zapisać i wydrukować zawartość ekranu, notatek, obrazów itd. użytkownik może pisać, notować, podkreślać i zaznaczać na dowolnej aplikacji, zdjęciu, grafice filmie itd. Notatki mogą zostać zapisane w postaci filmu, strony internetowej, prezentacji Power Point lub pliku PDF. Jednym kliknięciem notatki można wysłać za pomocą poczty e-mail. Możliwości wykorzystania takiej tablicy są nieograniczone!