Uroczystość graduacji uczniów klasy ósmej

Wyjątkowe chwile – uroczystość graduacji uczniów klasy ósmej w Polskiej Szkole im. Generała K. Pułaskiego w Harwood Heights. 21 maja 2022 Polska Szkoła im. Generała K. Pułaskiego uroczystą graduacją uczniów klasy ósmej oficjalnie zakończyła rok szkolny 2021/2022. Uroczystość pożegnania absolwentów naszej szkoły uświetnił spektakl poetycko-muzyczny przygotowany przez uczniów tejże klasy. Młodzież zaprezentowała Inwokację „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza oraz fragment „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Graduacje uświetnił występ naszej uczennicy – skrzypaczki Livii
Krupiński oraz występ muzyczny Trio klasy 8a w składzie: Ola Lysanczuk, Filip Lysanczuk oraz Angelica Popieluszko.

Gratulacje ukończenia szkoły ósmoklasistom złożyli dyrektor szkoły Grażyna Kołtyś, prezes Agata Woźny oraz wychowawczyni klasy, pani Jolanta Plesiewicz. Obok podziękowań absolwenci klasy ósmej otrzymali z rąk o. Dominika Libiszewskiego świadectwa uczęszczania na lekcje religii. Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa ufundowała wyróżnienia w formie finansowego podarunku dla
wszystkich 19 absolwentów, które wręczyła przedstawicielka Unii, pani Joanna Bukowski. Dla wszystkich uczniów przewidziane zostały nagrody książkowe, które również tego dnia zostały im wręczone.

Serdecznie gratulujemy ósmoklasistom zakończenia pierwszego etapu edukacji w polskiej szkole. Jesteśmy z Was bardzo dumni. Zapraszamy Was do liceum. Dziękujemy nauczycielom za ciekawe zajęcia. Rodzicom dziękujemy za zaufanie i współpracę. Wszystkim życzymy słonecznych i udanych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!!

Zdjęcia: Agnieszka i Chris Dobrzycki