Zabawa karnawałowa – 3 luty 2013

Jedzie pociąg z daleka …

Umilkły doskonale znane nam wszystkim z dzieciństwa słowa piosenek śpiewane przez rozbawione dzieci. Schowano już do lamusa błyszczące biało – błękitne gwiazdki, które przyozdabiały balową salę. Zatrzymał się też barwny korowód małych przebierańców, pędzący wesoło szkolnym korytarzem w wyimaginowanym pociągu. Teraz będziemy trwać w swoistym oczekiwaniu na kolejny bal aż do przyszłego roku.

Jak zawsze, w lutym Polska Szkoła im. Gen. K. Pułaskiego w Harwood Heights, IL zorganizowała doroczny bal przebierańców.

Na tą dobrze już znaną i cieszącą się uznaniem w polonijnym środowisku imprezę zaproszeni byli wszyscy chętni, nie tylko dzieci uczące się w tej szkole.

Dzieciom biorącym udział w balu towarzyszyli rodzice obserwując zabawę swoich pociech.

Rodzice przy specjalnie dla nich zarezerwowanych stolikach mogli porozmawiać ze znajomymi, zamówić popołudniową przekąskę, zjeść ciastko lub napić się kawy czy herbaty.

Pląsy, gry i zabawy prowadziły nauczycielki uczące na wszystkich poziomach.
Taniec w parach na kurczących się gazetach, wyścig wokół zmniejszającej się liczby krzesełek czy przechodzenie pod systematycznie obniżającą się liną to najatrakcyjniejsze z zabaw.

Wśród doskonale bawiących się, poprzebieranych w różnokolorowe stroje były rozpoznawalne postacie z różnych dobrze znanych nam bajek i filmów: spider man, kitty cat, królewny, piraci, biedroneczki, motylki, pszczółki, bohaterowie gwiezdnych wojen, policjanci a nawet diablątko.

W przerwie między zabawami dzieci zostały zaproszone na pizzę i sok.

Atrakcją zorganizowaną specjalnie dla dorosłych była wielka loteria fantowa.

Sponsorami cennych nagród loterii i szkolnej zabawy były zarówno osoby prywatne: Christopher i Agnieszka Dobrzycki, Grażyna Rola, Magdalena Rzeźnik, Barbara i Kazimierz Cieślak, Agnieszka Gubas, Henry Majcher, Iwona Petryszak, Piotr i Agnieszka Sosna, Beata Iwan, Elżbieta Górnikiewicz, Anna Rożko,
jak i znane w aglomeracji chicagowskiej firmy: Law Offices of Kurasch & Klein, Ltd., Firma WDT, Figiel Law Offices, Ltd., Idea Furniture – Agnieszka i Marek Kowalczyk, Nail Spa & Design, Montrose Deli, Endy’s Deli, Old Warsaw, N&T Construction, Chicago Porch Company Teresa I Lester Macharzynski oraz grono pedagogiczne i zarząd Polskiej Szkoły im. Gen. Kazimierza Pułaskiego.

Przez cały czas trwania imprezy w specjalnym punkcie, tuż przed wejściem na salę główną cztery dziewczynki z klas licealnych malowały zainteresowanym Milusińskim kolorowe znaczki i symbole na policzkach i dłoniach. Szablony malunków możliwych do wymalowania były wyłożone do wglądu zainteresowanym.
W punkcie naprzeciwko malunków dzieci mogły losować fanty w specjalnej loterii dla
dzieci, w której każdy pusty los był nagradzany pysznymi czekoladowymi łakociami.

W przygotowanie i prowadzenie balu byli aktywnie zaangażowani nauczyciele, rodzice, miłośnicy i przyjaciele szkoły oraz jej uczniowie, pracujący w czasie balu jako wolontariusze. Wszystkim tym Osobom serdecznie DZIĘKUJEMY !

Po naszym balu pozostały piękne wspomnienia. Będą nam towarzyszyły, aż do następnego roku.

Tekst: Jola Plesiewicz
Zdjęcia: Dariusz Pilka

Zobacz galerię: