ŻYWA LEKCJA HISTORII 

W dniu obchodów Święta Patrona naszej szkoły, Generała Kazimierza Pułaskiego mieliśmy ogromną przyjemność gościć przedstawicieli 12 PUŁKU Ułanów ChicagoBohaterski Mis Wojtek oraz panią Beatę Korzeniak, autorkę książki „Miś Wojtek”.

Uczniowie klas 1-4 z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści o dzielnym niedźwiedziu, który otrzymał stopień kaprala i jego niestrudzonej wędrówce z Armią Gen. Andersa do dalekiej ojczyzny. Ogromną frajdą była wystawa eksponatów i samo przytulenie się do misia. 

Nasi goście: pani Beata Korzeniak, pan Mateusz Rachwalski i pan Wojciech Świc przeprowadzili również ciekawy wykład dla uczniów klas 5-8 na temat II wojny światowej i historii misia Wojtka, który stał się żołnierzem. Pan Wojciech Świc z 12 Pułku Ułanów Podolskich zaprezentował broń i wyposażenie żołnierzy z czasów II wojny, którą nasi uczniowie oglądali z wielkim zainteresowaniem.

Mieliśmy również okazję zakupić książeczkę o losach dzielnego misia Wojtka z dedykacją samej autorki, pani Beaty Korzeniak.

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE za wyjątkową lekcję historii!

Zdjęcia: Agnieszka i Chris Dobrzyccy