Cegiełka dla Muzeum Polskiego w Ameryce

Serdecznie dziękujemy naszym Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom za wzięcie udziału w akacji “Cegiełka dla Muzeum Polskiego w Ameryce”. Łącznie zebraliśmy $323 i taka kwotę przekazujemy na Muzeum Polskie w Ameryce.

Muzeum Polskie w Ameryce zostało założone przez Zjednoczenie Polskie Rzymsko-Katolickie w 1935 roku. Jest jednym z najstarszych i największych muzeów etnicznych w Stanach Zjednoczonych. Mieści się w samym sercu pierwszej polskiej dzielnicy, u zbiegu ulic Milwaukee i Augusta w Chicago. Muzeum Polskie w Ameryce, poprzez zawarte tam dokumenty i dzieła sztuki, ma umożliwić społeczeństwu amerykańskiemu poznanie i zrozumienie naszej narodowej egzystencji. W muzeum znajduje się biblioteka obejmująca blisko 60,000 woluminów, 250 stale udostępnianych periodyków oraz kolekcję klasyczną, ludową i rozrywkową. Wstąpienie w poczet członków MPA to popieranie polskości. Muzeum należy do nas, do całej Polonii. Misja muzeum to „zachować przeszłość dla przyszłości”.

Nasza szkoła – Polska Szkoła im. gen. K. Pułaskiego jest Patronem Muzeum Polskiego w Ameryce