Dzień Pułaskiego

W poniedziałek, 3 marca 2014 roku uczniowie Polskiej Szkoły im. Generała Kazimierza Pułaskiego w Harwood Heights, w czasie dorocznych uroczystości w związku z obchodami Dnia Pułaskiego odebrali dwie główne nagrody i wyróżnienie za udział w konkursie, w którym należało napisać esej uzasadniający: “Dlaczego powinniśmy w stanie Illinois celebrować
specjalny dzień dla uczczenia pamięci generała Kazimierza Pułaskiego, bohatera dwóch narodów?”
Pierwsze miejsce zajął esej napisany przez Carolinę Jadczak, drugie miejsce praca Elżbiety Skorupski, natomiast Rafał Raszewski otrzymał wyróżnienie.
W czasie uroczystości naszym uczniom towarzyszyli ich rodzice: mamy, panie: Bogumiła Raszewska i Joanna Skorupski oraz pan Zygmunt Jadczak, tata Caroliny.
Szkołę reprezentowały: pani dyrektor Agata Michalkiewicz i nauczycielka Jolanta Plesiewicz.
W czasie bankietu, oprócz odebrania cennych nagród i oficjalnych gratulacji nasi uczniowie mieli zaszczyt i okazję do osobistego spotkania z ważnymi, ogólnie znanymi osobami z chicagowskiego życia publicznego z panem Frankiem Spulą, Prezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej i Związku Narodowego Polskiego oraz Patem Quinnem – Gubernatorem Stanu Illinois.
Dzięki staraniom środowiska polonijnego, w tym również pracom naszych uczniów w stanie Illinois nadal będziemy celebrować Dzień Pułaskiego.

Jola Plesiewicz