Graduacja Klasy Licealnej

Dnia 21 listopada bieżącego roku w szkole polskiej im. Gen. Kazimierza Pułaskiego odbyła się uroczystość graduacji klasy licealnej. Z 6 miesięcznym opóźnieniem z powodu pandemii, bardzo skromna graduacja zgromadziła 9 uczniów i ich rodziców. Obecni byli również: pani dyrektor Agata Michałkiewicz, zastępca dyrektora pani Grażyna Kołtyś, wychowawczyni Urszula Knapik oraz przedstawiciele rodziców z zarządu szkoły. Pani prezes, Agata Woźny uczestniczyła VIA Zoom z powodu kwarantanny. Przy dźwiękach graduacyjnego marsza uczniowie weszli na salę oczywiście w obowiązujących maseczkach. Po wysłuchaniu hymnów, amerykańskiego i polskiego uczniowie zostali powitani przez panią Dyrektor. Następnie głos zabrała Wychowawczyni dziękując uczniom i rodzicom za współpracę i życząc im sukcesów w dalszej edukacji oraz w życiu prywatnym. Pani Prezes pożegnała maturzystów poprzez Zoom. Wręczone zostały dyplomy ukończenia szkoły, dyplomy z Zrzeszenia Nauczycieli Polskich oraz medale pamiątkowe i nagrody książkowe. W imieniu uczniów pożegnała nauczycieli i rodziców Aleksandra Dąbkowski wręczając im piękne bukiety kwiatów. Po uroczystym przekazaniu sztandaru klasie 2 liceum uczniowie ustawili się do pamiątkowych zdjęć przed budynkiem szkoły, oczywiście rzucając wysoko swoje graduacyjne nakrycia głowy.

Tekst: Urszula Knapik
Zdjęcia: Agnieszka i Chris Dobrzyccy