Kolejne sukcesy naszych uczniów

Coroczny konkurs organizowany przez Radę Nauczycieli Polonijnych, przyniósł zwycięstwa i wyróżnienia uczniom naszej szkoły.

Dnia 28 marca br. w restauracji Lone Tree Inn w Niles odbyło się uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom konkursu literackiego poświęconego bł. Janowi Pawłowi II, który za kilka dni zostanie świętym Kościoła katolickiego. Celem tegorocznego konkursu było napisanie eseju w języku polskim lub angielskim na temat: „Jan Paweł II – przyjaciel dzieci i młodzieży”. Zaszczytne drugie miejsce, za esej w języku angielskim i nagrodę w wysokości $200 otrzymała Elżbieta Skorupski, uczennica p. Małgorzaty Dzwonkowski. Trzecie miejsce oraz nagrodę w wysokości $100 przypadła Natalii Czachorowski, uczennicy p. Wiesława Sawickiego. Natomiast wyróżnienie i nagrodę książkową otrzymała Kamila Czachorowski, uczennica p. Agnieszki Oskiera.
Uroczystość zaszczycił swoją obecnością konsul RP Konrad Zieliński, którego słowa powinny być zachętą do dalszego doskonalenia i zgłębiania języka ojczystego:
„Edukacja jest najlepszą inwestycją w rozwój dziecka, a umiejętność posługiwania się językiem ojczystym – rzeczą kluczową”.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkich uczniów gorąco zachęcamy do udziału w konkursach, bo warto.

Agnieszka Oskiera