Konkurs na esej rozstrzygnięty – mamy drugie miejsce!

Konkurs na esej rozstrzygnięty – mamy drugie miejsce!

Józefinkowa sobota stała się tradycyjną już datą, kiedy Rada Nauczycieli Polonijnych organizuje uroczysty obiad połączony z galą wręczenia nagród laureatom konkursu na najlepszy esej. Tegoroczny temat to: “ Tadeusz Kościuszko – bohater dwóch narodów. Oceń jego zasługi w walce o niepodległość Polski i Stanów Zjednoczonych”. Finał konkursu odbył się w radosnej, a zarazem podniosłej atmosferze w restauracji Lone Tree Inn w Niles, gdzie zgromadzili się zdobywcy nagród, ich rodzice, organizatorzy konkursu, dyrektorzy szkół, nauczyciele, przedstawiciele mediów i zaproszeni goście. Drugie miejsce zajął uczeń klasy drugiej liceum naszej szkoły Brajan Hendzel, który przybył na tę uroczystość w towarzystwie swojej Mamy Krystyny, pani Dyrektor Agaty Michałkiewicz i wychowawczyni Bożeny Dąbrowskiej. Jak podkreśliła prowadząca galę pani Ewa Jabłońska wszystkie nagrodzone prace były na wysokim poziomie. Uczniowie otrzymali dyplomy, gratyfikacje pieniężne, oraz wspaniałe nagrody książkowe. Atrakcją wieczoru była loteria fantowa, cicha aukcja i występ grupy teatralnej ZHP, a oprawę muzyczną zapewnili młodzi polonijni skrzypacze i klarneciści.
Był to niezapomniany wieczór, a podsumowaniem niech będą słowa naszego laureata; “ Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tym konkursie, ponieważ miałem okazję sprawdzić swoje umiejętności pisarskie, pogłębić wiedzę i wyrazić swoje przemyślenia i odczucia dotyczące Kościuszki zwanego, razem z patronem mojej szkoly generałem Kazimierzem Pulaskim bohaterem dwóch narodów. Miło mi również, że po raz kolejny mogłem reprezentować nasza szkołę.” Dziękujemy Ci za to i serdecznie gratulujemy Brajanie!

Bożena Dąbrowska