Konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową i szopke bożonarodzeniową

Wręczono nagrody w konkursie na najładniejszą ozdobę choinkową i szopkę bożonarodzeniową

Tradycyjnie podczas szkolnej wigilii ogłoszono wyniki, od wielu lat cieszącego się wśród uczniów dużym zainteresowaniem konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową i szopkę bożonarodzeniową. Organizatorzy poinformowali szkolną społeczność, że w tegorocznej edycji wzięła udział rekordowa liczba uczestników.

Po raz szesnasty w polskiej szkole Pułaskiego został zorganizowany doroczny konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową i szopkę bożonarodzeniową.

W tym roku szkolnym ku zadowoleniu organizatorów i wychowawców w konkursie wzięła udział rekordowa liczba 76 uczniów; 63 uczniów ze zmiany porannej i 13 uczniów ze zmiany popołudniowej, a wśród nich 2 uczniów, którzy wykonali niezwykle pracochłonne szopki bożonarodzeniowe.

Uroczystość rozstrzygnięcia konkursu odbyła się w sobotę,  15 grudnia podczas szkolnej wigilii, tuż przed przedstawienieniem jasełek.

Po raz pierwszy w historii konkursu na prośbę dyrektor szkoły Agaty Michałkiewicz oddzielnie zostali wyłonieni uczniowie – laureaci  ze zmiany porannej i popołudniowej.

Listę zwycięzców ogłosiła dyrektor Michałkiewicz.

Prezes zarządu szkoły Agata Wozny najlepszych uhonorowała nagrodami, natomiast  dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.

Laureatami szkolnego konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową i szopkę bożonarodzeniową w roku szkolnym 2018/2019, w kategorii ozdoba choinkowa dla uczniów ze zmiany porannej zostali:

1) Stefania Dobrzycki 1a

2) Szymon Gadek 1a

3) Agata Niźnik 3a

4) Daniel Lulkiewicz 1b

5) Julia Zabłotny 3a

Laureatami szkolnego konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową i szopkę bożonarodzeniową w roku szkolnym 2018/2019, w kategorii ozdoba choinkowa dla uczniów ze zmiany popołudniowej  zostali:

1) Patrick Kłopotowski 5a

2) Livia Zachara 6a

3) Oscar Nowosielecki 6a

Natomiast w kategorii szopka bożonarodzeniowa :

Krzysztof Dobrzycki z klasy trzeciej liceum zdobył pierwsze miejsce, a

Wiktoria Gunerka z klasy ósmej drugie.

Przypomnijmy, że regulamin organizowanego od lat szkolnego konkursu opiera się na niezmiennych zasadach, do których w tym roku została dodana nowa reguła polegającej na wyłonieniu uczniów – laureatów uczęszczających na zajęcia do szkoły na zmianę poranną i popołudniową.

Najciekawsze prace zostały wybrane w drodze głosowania przez szkolne jury.

W składzie tegorocznej, pięcioosobowej komisji znaleźli się: plastyk Barbara Niedorezo, prowadząca szkolne zajęcia plastyczne, Agata Michałkiewicz- dyrektor szkoły, Agata Wozny – prezes szkoły oraz Grażyna Kołtyś i Jola Plesiewicz – nauczycielki i wieloletnie organizatorki konkursu.

Komisja konkursowa, podobnie jak w latach ubiegłych miała bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace były starannie wykonane i wyróżniały się oryginalnością.

Nagrodzone prace zostały wyeksponowane na okolicznościowej wystawie, a pozostałymi pięknymi ozdobami przyozdobiono olbrzymią choinkę.

Po emocjach związanych z ogłoszeniem wyników konkursu uczniowie i rodzice uczestniczący w szkolnej wigilii zostali zaproszeni do obejrzenia jasełek, w reżyserii prezes Agaty Wozny, na podstawie scenariusza Zofii Biernadskiej.

 

Tekst: Jola Plesiewicz

Zdjęcia: Agnieszka i Chris Dobrzycki