Konkurs o Kazimierzu Pułaskim – 03.03.2012

Konkurs o patronie naszej szkoły – generale Kazimierzu Pułaskim rozstrzygnięty!
W konkursie wzięły udział trzydzieści dwie osoby. Byli to uczniowie klas szkoły podstawowej jak i liceum.
Regulamin konkursu dopuszczał różnorodne formy artystycznego wyrazu.
Wśród zgłoszeń dominowały prace plastyczne, wykonane różnymi technikami oraz wiersze. Niektóre prace łączyły w sobie obie te formy.
Dwudziestego pierwszego stycznia 2012 roku wszystkie prace zostały wyeksponowane na uroczystym bankiecie z okazji 60-lecia Polskiej Szkoły im. Generała Kazimierza Pułaskiego w sali bankietowej „Drury Lane” w Oakbrook Terrace. Dzięki temu prace naszych uczniów mogli podziwiać nie tylko nauczyciele, czy rodzice, aktywnie pracujący w Zarządzie naszej szkoły, ale również zaproszeni na bankiet goście.
Część prac zamieszczono również w pamiętniku szkolnym wydanym w związku z jubileuszem naszej szkoły.
W sobotę, trzeciego marca 2012 roku, obchodziliśmy doroczne święto naszej szkoły Dzień Pułaskiego.
Był to również dzień ostatecznego rozstrzygnięcia konkursu. Tego dnia prace konkursowe ponownie udekorowały szkolny korytarz.
Na kolejnych przerwach uczniowie zagłosowali na najciekawsze z nich.
Finalnie uczniowskie jury przyznało trzy nagrody główne oraz cztery wyróżnienia.
Wśród laureatów konkursu o Kazimierzu Pułaskim znaleźli się następujący uczniowie:

Jakub Leśny, uczeń klasy III, który otrzymał pierwszą nagrodę
Roksana Lech, uczennica klasy I liceum, zdobywczyni drugiej nagrody
Natalia Gorlicka, uczennica klasy VIII, której przyznano trzecią nagrodę

Wyróżnienia otrzymali: Kamil Romanek, klasa III, Ola Dabkowski, klasa III, Lilia Radzik, klasa VIII oraz Kamila Czachorowski, klasa VIII

Nauczyciele naszej szkoły jednogłośnie zdecydowali, że wszyscy uczestnicy konkursu na zakończenie roku szkolnego wraz ze świadectwem otrzymają dyplomy uznania za wzięcie udziału w konkursie.

Jola Plesiewicz

Zdjęcia : Agata Michałkiewicz