Matura – 05.08.10

Klasa maturalna liczy w tym roku 15 osób.  Większość z nich chodzi do naszej szkoły od wielu lat. Jak mówią, języka polskiego można się uczyć w wielu miejscach, ale oni chcą tutaj,
patron Kazimierz Pułaski to przecież ktoś, a na dodatek są uczniami jednej z dwu najstarszych szkoł polskich w Chicago. Wszyscy mięli ostatnio bardzo nerwowy okres, bo matura to nie przelewki. Odbywa się w dwóch etapach: pierwszy  to test pisemny ze znajomości języka polskiego , literatury polskiej  oraz historii i geografii Polski.  Część druga, ustna, to prezentacja power point na wybrany przez każdego ucznia temat. Tegoroczne tematy prezentacji ,wybrane przez uczniów to: “Legendy polskie”, “Kazimierz Pułaski- patron szkoły”, “Polscy Nobliści”, “ Fryderyk Chopin- życie i twórczość”, “Muzyka polska”, “Piłka nożna w Polsce”, “Kamienie na szaniec”, “ Mikołaj Kopernik”oraz kilka prezentacji geograficznych.
Zarówno matura ustna jak i pisemna była bardzo udana, uczniowie dostali same piątki i kilka czwórek, mogą być z siebie dumni. Rodzice, mimo zdenerwowania byli cały czas w szkole, pomagając swoim dzieciom uśmiechem, dobrym słowem i oczywiście smacznym śniadaniem na wzmocnienie.  W tym roku również sześcioro uczniów klasy maturalnej przystąpiło do egzaminu na Certyfikat z Języka Polskiego.
To wielkie wyzwanie, ale także bardzo dużo dodatkowej pracy dla tych osób. Jesteśmy dumni z tak inteligentnej i ambitnej młodzieży.

Zobacz galerię: