„Pasowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas”

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu każdego dziecka. Pasowanie na ucznia klasy pierwszej, to uroczystość przyjęcia nowych uczniów do społeczności szkolnej.
W sobotę, 11 października 2017 roku, w Polskiej Szkole im. gen. K. Pułaskiego ślubowanie złożyło 32 uczniów.
W uroczystości wzięli udział rodzice, rodzeństwo i dziadkowie. W odświętnych strojach i podniosłym nastroju pierwszoklasiści pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Lilli Kazimierskiej-Kulis zaprezentowali krótki program artystyczny. Wraz z rodzicami nasi uczniowie złożyli uroczyste śluby, wspólnie przyrzekając być dobrym uczniem i wspaniałym rodzicem. Uczniowie z wielkim przejęciem zademonstrowali swoją wiedzę i umiejętności udowadniając, iż gotowi są zostać pełnoprawnymi uczniami szkoły. Nastąpiło uroczyste złożenie przysięgi i akt pasowania, którego dokonała pani dyrektor, Agata Michałkiewicz dotykając wielkim ołówkiem ramienia każdego pierwszaka. Następnie każdy uczeń zostawił odcisk paluszka przy swoim imieniu i nazwisku widniejącym pod rotą ślubowania w kronice szkolnej. Mali bohaterowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez rodzicow. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć nasi pierwszoklasisci w radosnych nastrojach wraz z rodzicami usiedli do poczęstunku.
Pierwszoklasistom życzymy wiele radości i satysfakcji z nauki oraz samych miłych chwil spędzonych w gronie koleżanek i kolegów! Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.
Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się swoją pomocą do organizacji tej uroczystości.

Zdjęcia: Dariusz Piłka