Pasowanie na ucznia – 11.06.10

Pierwsze dni w szkole są dla każdego dziecka wielkim przeżyciem, jednak najważniejszym wydarzeniem w tej fazie nauki pierwszoklasistów jest ich pasowanie na ucznia.
W sobotę 6 listopada 2010 roku, dwudziestu sześciu pierwszoklasistów z dwóch klas uroczyście ślubowało uczyć się pilnie języka polskiego, historii i geografii Polski, oraz szanować swoich wychowawców, kolegów oraz pracowników szkoły. Ślubowanie odbywało się w obecności dyrekcji szkoły, zaproszonych gości, przedstawiciela Zarządu Szkoły, rodziców, uczniów i  nauczycieli.
Droga do stania się „ prawdziwym pierwszoklasistą” nie była  prosta. Dzieci musiały wykazać się zdobytymi wiadomościami oraz umiejętnościami. Pokazały również, że potrafią ładnie śpiewać i recytować polskie wiersze. Pełnią szczęścia i radości przepełnione były oczy dzieci widząc najmilsze dziecięcemu sercu osoby – rodziców.
Zanim nastąpił moment pasowania, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę  przy sztandarze szkoły. Największym przeżyciem dla dzieci była chwila pasowania na ucznia, gdy pani kierownik Ewa Wejda dotykając ramienia ucznia – ogromnym ołówkiem- przyjmowała adeptów w poczet uczniów słowami „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej…” .
Następnie każde dziecko zostawiło ślad paluszka w kronice szkolnej obok swojego imienia i nazwiska pod rotą przyrzeczenia. Na koniec pani wychowawczyni  wręczyła dyplomy każdemu siedmiolatkowi, a pani kierownik i pani prezes życzyły im wielu sukcesów w nauce, a rodzicom wiele cierpliwości w wychowaniu swoich pociech.
Po niezwykle wzruszającej uroczystości wszyscy zrobili pamiątkowe zdjęcia, po których na pierwszoklasistów czekał już przygotowany przez rodziców zasłużony poczęstunek.

Barbara Cieślak
wychowawca klasy

Zobacz galerię: