Przedstawienie ‘’Król Krakus i smok’’ w wykonaniu Warsztatów Teatralnych Little Stars – 03.31.2012

„Król Krakus i smok”
31 marca 2012 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt.  „Król Krakus i smok”w wykonaniu Warsztatów Teatralnych „Little Stars”.Przedstawienie jest częścią inicjatywy edukacyjnej o nazwie  ”The Legend of Krakus”. Jest to program mający na celu promowanie polskiej kultury, dziedzictwa oraz edukacjęnajmłodszego pokolenia Polonii. Spektakl jest nowoczesną interpretacją krakowskiej legendy o królu Krakusie i smoku wawelskim. Po zabawnej lekcji historii Polski wszyscy uczniowie zostali zaproszeni na lunch przygotowany przez firmę KRAKUS FOOD CO, podczas którego królowała szynka krakus – specjalność firmy. Dodatkowo dzieci otrzymały od firmy Krakus prezenty: torbę i pudełko na kanapki z nadrukowanym wizerunkiem króla Krakusa, księżniczki Wandy i smoka wawelskiego.
Kontynuując program “The Legend of Krakus” nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Council of Educators in Polonia, sponsorowanym przez  firmę Krakus Food Co.

Uczestnicy konkursu:
Julia Aramowicz – kl IV
Bartosz Stefaniuk  –  kl II
Mateusz Iwan         –  kl II
Daniel Majcher       – kl II
Kajetan Kopera      – kl III
Ola Dąbkowski       – kl III
Alex Aramowicz     –  kl II
Nicole Stefaniuk     – kl II
Claudia Rzeźnik      -kl II
Konrad Smagacz    – kl II
Korneliusz Kopera – kl 0

Uczniowie Polskiej Szkoły im. Gen. Kazimierza Pułaskiego dziękują serdecznie aktorom Warsztatów Teatralnych „Little Stars” za ciekawe przedstawienie, a przedstawicielom Council Of Educators In Polonia oraz Krakus Food Co. zapyszny poczęstunek.
Gratulujemy świetnego pomysłu!
Agata Michałkiewicz

zdjęcia: Dariusz Piłka

Zobacz galerię: