Ślubowanie klas I – 10 listopada 2012

„Ślubuję uczyć się języka polskiego, mówić i czytać po polsku,
poznawać geografię, historię i kulturę Polski.
Ślubuję szanować swoich rodziców,
nauczycieli, kolegów i pracowników szkoły”

Takie słowa ślubowania wypowiedzieli pierwszoklasiści Polskiej Szkoły im. Gen. K. Pułaskiego, w sobotni poranek, 10 listopada 2012 roku . Zanim jednak uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie zaprezentowali to, czego zdążyli się nauczyć przez kilka sobót. Dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Zdały też pierwszy swój egzamin udowadniając rodzicom, dyrekcji oraz zaproszonym gościom , że płynie w nich polska krew, z czego są bardzo dumni.
Po oficjalnej ceremonii włączenia pierwszoklasistów w poczet uczniów szkoły wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz szkolne tarcze z wizerunkiem Generała Kazimierza Pułaskiego- patrona szkoły . Uroczystość zakończył wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Wszystkim pierwszakom życzymy samych sukcesów oraz wytrwałości w nauce, aby za 11 lat, uwieńczeniem wieloletniej, ciężkiej pracy w polskiej szkole był pomyślnie zdany egzamin dojrzałości oraz państwowy egzamin z języka polskiego.
Dziękuję wszystkim rodzicom i nauczycielom za pomoc w przygotowaniu tak wspaniałej uroczystości, a pani Zofii Bierndskiej i pani Annie Leśniakowskiej za pomoc w przygotowaniu części artystycznej.
Zapraszam do obejrzenia fotoreportażu z tego niezapomnianego wydarzenia przygotowanego przez pana Dariusza Piłkę.

Ewa Wejda – wychowawczyni klas pierwszych

Zobacz galerię: