Spotkanie opłatkowe pracowników i miłośników Szkoły im. Gen. Kazimierza Pułaskiego – 01.07.10

Niezwykły czas Świąt Bożego Narodzenia jest w szkole Gen. Kazimierza Pułaskiego czasem spotkań w gronie pracownikόw, miłośnikόw i przyjaciόł szkoły. Tradycją kultywowaną od wielu, wielu lat jest coroczne Spotkanie Opłatkowe, ktόre w roku 2010 odbyło się 7 stycznia.  Jest to jedna z tych uroczystości,
ktόra gromadzi przy wspόlnym stole nie tylko obecnie pracujących i działających na rzecz szkoły, ale rόwnież  tych, ktόrzy zetknęli się z naszą placόwką
w przeszłości.  Ponad 40 osόb zebrało się, aby wspόlnie  kolędować
przy świątecznym stole, na ktόrym krόlowały domowe przysmaki. Niektόre
z potraw tak jak chociażby tort Pani Elżbiety Gόrnikiewicz, naszej wieloletniej byłej Pani Prezes, jest już  tradycyjną  cześcią tego wieczoru.  Nie zabrakło słόw ciepłego powitania ze strony kierownictwa.  Rolę  gospodarzy pełniły panie
Ewa Wejda i Agata Woźny, a nasz opiekun  duchowy ksiądz proboszcz Bazyli Cendrowicz w duchu chrześcijańskim pobłogosławił wszystkich zebranych.
Dzięki Pani Annie Leśniakowskiej był to wieczόr rozbrzmiewąjacy polską koledą
i pastorałką.  Zarząd szkoły dba o to, aby każde spotkanie było wyjątkowe
i niezapomniane .Tegorocznym przebojem okazała się loteria fantowa,
z ktόrej cały dochόd zasilił  budżet szkolny.  To dzięki wspόłpracy, integracji
i szacunku dla tych ktόrzy tę szkołę budowali jesteśmy od 59 lat częścią środowiska polonijnego, z dumą kształcimy młodzież i dzieci mające polskie korzenie. Niezwykła  atmosfera, ktόrą budują  ludzie  związani z tym miejscem sprawia, że wszyscy nie tylko podczas takich uroczystości czujemy się
jedną rodziną.
Życzymy wszystkim DO SIEGO ROKU  i do zobaczenie na kolejnym Spotkaniu Opłatkowym  Polskiej Szkoły im. Gen. Kazimierza Pułaskiego.

Aneta Niewińska