Studia podyplomowe – 02.06-14.10

W dniach 6-14 lutego 2010 roku w Schaumburg, IL odbył się pierwszy zjazd podyplomowych studiów w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego.
Studia podyplomowe w Chicago zorganizowane zostały dzięki wysiłkom prezesa Polskiej Szkoły im. Mikołaja Kopernika – pana Zbigniewa Piwoniego oraz pani Jolanty Harrison, prezes Zarządu Polskiej Szkoły im. Emilii Plater w Schaumburg.
W zjeździe wzięło udział 50 nauczycielek z 12 szkół polonijnych w aglomeracji chicagowskiej.
Podczas pierwszego zjazdu odbyły się zajęcia z:
metodyki – prowadzone przez panią dr Annę Butcher,
fonetyki – prowadzone przez panią mgr Barbarę Karczmarczuk,
kultury języka polskiego – prowadzone przez prof. Jana Mazura.
Studenki mają już za sobą pierwszy, pozytywnie przez wszystkich zdany egzamin z fonetyki.
12 lutego 2010 roku w konsulacie Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago miało miejsce uroczyste rozpoczęcie pierwszych w Chicago podyplomowych studiów kwalifikacyjnych w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego na UMCS w Lublinie.
Z tej okazji pani konsul Aleksandra Krystek powitała wielu szacownych gości: Jego Magnificencję, Rektora UMCS prof. dr. hab. Andrzeja Dąbrowskiego, dyrektora Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców –
– prof. dr. hab. Jana Mazura, sponsorów: pana Grzegorza Popielarza ze Stowarzyszenia Wspólnota Polska, pana Waltera Kotabę,  przedstawicieli Związku Narodowego Polskiego i wydziału stanowego Kongresu Polonii Amerykańskiej oraz  słuchaczki studiów.
Z dumą informujemy, że w pierwszej edycji studiów podyplomowych są trzy nauczycielki z Polskiej Szkoły im. Gen. K. Pułaskiego w Harwood Heights, IL
Panie: Ewa Wejda, Jolanta Plesiewicz i Bożena Szewczyk.
16 października 2011 roku przewidywane jest uroczyste zakończenie pierwszej edycji studiów.
Naszym paniom nauczycielkom życzymy zdanych egzaminów i samych piątek w indeksach.

Jola Plesiewicz

Zobacz galerię: