Studniowka 2018

27 stycznia w sali balowej “ Drury Lane” w Oak Brook pod patronatem Zrzeszenia Nauczycieli Polskich odbyła się 25 jubileuszowa studniówka. Gospodarzem tegorocznej imprezy była szkoła im. Marii Małgorzaty z Algonquin. W doskonałych nastrojach bawiło się aż do północy kilkuset tegorocznych maturzystów z 35 szkół sobotnich. Naszą szkołę reprezentowali pani dyrektor Agata Michałkiewicz, wychowawczyni klasy maturalnej pani Bożena Dąbrowska oraz uczniowie: Natalia Ciupiński, Brajan Hendzel, Benjamin Kulis i Kamil Zygadło.

Uroczystość uświetnili znakomici goście, działacze polonijni, jak również konsul generalny pan Piotr Janicki, który ogłosił, iż najlepsi maturzyści będą mieli zaszczyt odebrania dyplomów ukończenia szkoły z rąk prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który w maju tego roku przybędzie do Chicago.
Wśród najlepszych uczniów zostały rozlosowane stypendia, a Polskie Linie Lotnicze “ Lot” ufundowały bilet do Polski. O oprawę artystyczną tegorocznej studniówki zadbały zespoły “ Szepty” i “ Lajkonik”, serwując zgromadzonym widzom bukiet tańców krakowskich i energetycznego swinga.

Nie mogło zabraknąć poloneza, do którego włączyli się tradycyjnie wszyscy maturzyści. Następnie nadszedł niecierpliwie wyczekiwany przez młodzież moment, kiedy panowanie nad sceną przejął Piotr Marszałek i zaczęło się taneczne szaleństwo.
Drodzy maturzyści! Dziękujemy Wam za wspaniały wieczór i życzymy połamania piór na maturze!

Bożena Dąbrowska