Świętujemy Dzień gen. Kazimierza Pułaskiego.

W sobotę 11 marca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Pułaskiego. Szkolne koło teatralne prowadzone przez panie Małgorzatę Rząsę i Bożenę Dąbrowską zaprezentowało kilka okolicznościowych wierszy. Uczniowie klas 1-3 należący do grupy teatralnej to: Kayla Castro, Maja Kowal, Ola Wójcik, Tomek Burkiewicz, Olivier Gibiec, Mateusz Kożuchowski i Jaś Wołodkowicz. Nasi młodzi aktorzy wykazali się nienaganną znajomością i profesjonalną interpretacją recytowanych tekstów, a występ wspierali ich starsi koledzy z klasy 2 liceum – prowadzący narrację Brajan Hendzel, Benjamin Kulis i Kamil Zygadło.
Pani dyrektor Agata Michałkiewicz przygotowała niezwykle interesującą prezentację multimedialną dotyczącą najbardziej znaczących dokonań, oraz ciekawostek na temat naszego Wielkiego Rodaka.
Dziękujemy naszym uczniom, rodzicom, pani Dyrektor i nauczycielom za pomoc w przygotowaniu tej, jakże cennej, lekcji historii.

Akademia stała się również okazją do wręczenia dyplomów i upominków laureatom i uczestnikom dwóch konkursów międzyszkolnych. Pani dyrektor wraz z panią prezes Agatą Woźny w obecności wszystkich zgromadzonych uczniów nagrodziły uczestników XX Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego przez Polską Szkołę im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chicago: Angelica Popieluszko z klasy IV, Aleksandra Kajderowicz z klasy VI i zdobywca zaszczytnego pierwszego miejsca Brajan Hendzel z klasy II liceum, a także biorących udział w IX edycji Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Polskiej w Polskiej Szkole im. Emilii Plater w Hannower Park: Nell Rygiel, klasa II, Deliah Teczar z klasy III, oraz laureatka drugiego miejsca Antonia Rygiel z klasy IV.

Gratulacje dla wszystkich! Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Tekst: Bożena Dąbrowska
Zdjęcia: Agnieszka Dobrzycki