To ja mały uczeń pierwszaczek

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to doniosłe i ważne wydarzenie w Polskiej Szkole im. gen. K. Pułaskiego w Harwood Heights. W sobotę 20 listopada 2021 roku 26 uczniów klas pierwszych wypowiedziało rotę uroczystego ślubowania na ucznia szkoły. Był to wyjątkowy dzień nie tylko dla naszych pierwszaków, ale również dla ich dumnych nauczycieli, przejętych rodziców, rodzeństwa i wzruszonych dziadków. Część artystyczną tego wydarzenia przygotowały wychowawczynie klas pierwszych: panie Bożena Król i Krystyna Wysocki. Uroczystość prowadziła uczennica klasy ósmej, Angelika Popiełuszko. W trakcie występu artystycznego pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w dwóch pierwszych miesiącach nauki w szkole. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu, aktu pasowania na ucznia Polskiej Szkoły im. gen. K. Pułaskiego poprzez dotknięcie wielkim ołówkiem ramienia każdego dziecka, dokonała dyrektor – Agata Michałkiewicz. Następnie każdy uczeń zostawił odcisk paluszka przy swoim imieniu i nazwisku na kartkach kroniki szkolnej. Pierwszoklasistom życzenia a rodzicom gratulacje złożyły dyrektorka szkoły oraz prezes zarządu Agata Woźny. Podczas uroczystości mali bohaterowie otrzymali dyplomy i pamiątkowe plecaczki wypełnione prezentami. Po zrobieniu upamiętniających zdjęć, najmłodsi uczniowie szkoły oraz ich rodzice zostali zaproszeni na poczęstunek. Wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy aby rok szkolny 2021/22 był początkiem edukacyjnej przygody, którą będą wspominać po latach. Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się swoją pomocą do organizacji tej uroczystości.

Zdjęcia: Agnieszka i Chris Dobrzyccy