Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej – 05.12.2012

……Czemu wszyscy tak dzisiaj radośni?
Czemu wokół tak biało? – spytacie
Bo odwiedził nas w białym Opłatku
Sam Pan Jezus –najlepszy Przyjaciel.

Dnia 12 maja 2012 roku dzieci z klasy II po raz pierwszy przystąpiły do Sakramentu Eucharystii. Przygotowania do tego ważnego dnia trwały dwa lata. Dzieci uczyły się katechizmu, poznawały Pismo Święte, śpiewem i modlitwą chwaliły i uwielbiały Pana Boga, uczestniczyły też we Mszy Świętej w każdą niedzielę.
Mszę Świętą pierwszokomunijną celebrował proboszcz Parafii Św. Rozalii Ojciec Tadeusz Olzacki. Była to bardzo piękna uroczystość, która na pewno zostanie w pamięci dzieci, i ich rodziców na bardzo długo. Ale nie pamięć  jest tu  najważniejsza. Najważniejsza jest ciągła kontynuacja spotkań z Panem Jezusem w Sakramencie Eucharystii i to właśnie  dzieci obiecały Panu Jezusowi w dniu ich Pierwszej Komunii Świętej.

….Zostań z nami na zawsze już Panie,
Bo przed nami daleka jest droga……
Wśród codziennych radości i smutków
Znajdziemy naszą ścieżkę do Boga.
Jola Kłopotowski

Zdjęcia: Victor Studio

Zobacz galerię: