W podzięce za dar najpiękniejszy – za wiedzę i serce

Sobota, 14 października 2017 roku – galowe stroje, kwiaty w uczniowskich dłoniach, zapach domowych wypieków i świeżo parzonej kawy już od rana zwiastowały atmosferę szkolnego święta.   Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela, to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud wychowania i kształcenia.

Wszystkich zebranych w audytorium powitała dyrektor szkoły, pani Agata Michałkiewicz przedstawiając nauczycieli i składając im najserdeczniejsze życzenia. Do życzeń dołączyła się prezes szkoły, pani Agata Woźny dziękując nauczycielom i pracownikom szkoły za serce, poświęcenie i cierpliwość jednocześnie życząc wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności.  Uczeń klasy I Liceum, Christopher Dobrzycki wręczył  zebranym pedagogom  i pracownikom szkoły piękne róże. Zebrani otrzymali też drobne upominki.

Przepiękną laurką na tę uroczystość była część artystyczna przygotowana przez uczniów klas 3c i 4c pod kierunkiem wychowawczyń, pani Ewy Belicki i pani Małgorzaty Rząsa.  Młodzi wykonawcy słowem i piosenką uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym, a  uczennica klasy 4c Livia Krupiński piękna grą na skrzypcach.

Nauczyciele usłyszeli wiele miłych słów wdzięczności za codzienną pracę, wytrwałość i troskę z jaką kształtują przyszłość młodego pokolenia.

Zdjęcia: Agnieszka i Chris Dobrzycki