W zaczarowanym lesie Czerwonego Kapturka

W ramach obchodów przypadającego w tym roku 21 i 22 października Polonijnego Dnia Dwujęzyczności uczniowie klas I-IV naszej szkoły pojechali na bajkowy musical ,,W zaczarowanym lesie Czerwonego Kapturka”.

Zobaczylismy niezwykle pomysłową wersję jednej z pierwszych bajek, jaką usłyszeliśmy będąc dziećmi, i jaką do dziś opowiadamy naszym milusińskim.   W zaczarowanym lesie Kapturek spotkał nie tylko wilka i gajowego, ale również Królową Kier, zabawną Pippi i drewnianego pajacyka Pinokia.   Jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy naszej uczennicy – Maya Mendez wcieliła się w przedstawieniu w postać Pippi. Serdecznie dziękujemy pani Kindze Modjeskiej i Scenie Polonia za ogrom wrażeń, za barwne kostiumy, humor i fantazję.

Tego rodzaju wycieczka była żywym sposobem przekazania dzieciom urodzonym poza granicami Polski kawałka naszej polskości, pokazania jak ważne i cenne jest posiadanie umiejętności mówienia i rozumienia innego języka.