Wigilia – 12.17.2011

Pielęgnowanie bożonarodzeniowych tradycji jest bardzo ważnym elementem nauczania w Polskiej Szkole im. Gen K. Pułaskiego. Do najpiękniejszych zwyczajów należy organizowane w naszej szkole: śpiewanie kolęd i wystawianie jasełek podczas szkolnej Wigilii, która w tym rokuprzypadła 17 grudnia. Gościliśmy na niej księdza z parafii Świętej Rozalii, rodziców, młodzież i dzieci z naszej szkoły. Po odmówieniu modlitwy nastąpiło tradycyjne łamanie się opłatkiem i życzenia. Oprócz obficie, zastawionych stołów tradycyjnymi wigilijnymi potrawami dzieci i młodzież naszej szkoły wystawiły uroczyste Jasełka pod czujnym okiem niezastąpionej pani ZofiiBiernadskiej i przy pomocy pani Bożeny Szewczyk. Młodzi aktorzy ubrani w bardzo efektowne kostiumy przygotowane wspólnie z rodzicami, dali wspaniałe przedstawienie dla nas wszystkich zgromadzonych w tym dniu.

Radosny nastrój panował w szkole również w sobotę 10 grudnia 2011, a to za sprawą najbardziej ukochanego i oczekiwanego Świętego Mikołaja, który obdarował wszystkich uczniów drobnymi upominkami. Paczki pomógł Świętemu Mikołajowi zakupić Zarząd Szkoły. Mikołaj nie zapomniał też o nauczycielach i pracownikach szkoły. Na pożegnanie obiecał wszystkim, że będzie pamiętał o nas również w następnym roku.

Barbara Cieślak
zdjęcia: Dariusz Piłka

Zobacz galerię: