Wigilia szkolna – 12.19.09

Dnia 19 grudnia  2009 roku w naszej szkole odbyła się Wigilia szkolna.
W tym uroczystym dniu wszyscy uczniowie szkoły, nauczyciele, rodzice i księża zebrali się na pięknie udekorowanej dużej sali, aby wspólnie pomodlić się, obejrzeć  Jasełka i skosztować potraw, które przygotowali rodzice i nauczyciele. Stoły pokryte białymi obrusami czekały na dania wigilijne. Sala była pięknie udekorowana co miało wpływ na atmosferę panującą w tym dniu w naszej szkole. Wszystkich zebranych powitała pani Prezes szkoły Agata Woźny i pani Kierownik Ewa Wejda. Po pięknym przemówieniu pań, wszyscy zgromadzeni na sali odmówili modlitwę, dzieląc się opłatkiem złożyli sobie świąteczne życzenia i zasiedli do stołu, aby skosztować wigilijnych potraw. Następnie wszyscy obejrzeli Jasełka przygotowane przez uczniów II klasy licealnej i ich kolegów pod kierunkiem pań: Alicji Kuklińskiej i Zofii Biernadskiej. Przedstawienie oraz wspólne śpiewanie kolęd wprowadziło zebranych w świąteczny nastrój. Na koniec odwiedził nas Święty Mikołaj, co wywołało wielki aplauz wśród zebranych. Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom świąteczne prezenty  przygotowane przez Zarząd Szkoły. Uroczystość zakończyła się w wesołej świątecznej atmosferze. Był to wyjątkowy dzień w naszej szkole, który długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników szkolnej Wigilii.

Beata Wrona

Zobacz galerię: