Wiglia i jasełka w Polskiej Szkole Pułaskiego

Wspólna, szkolna wigilia oraz wystawienie przez uczniów jasełek to wieloletnia, piękna tradycja Polskiej Szkoły im. Generała Kazimierza Pułaskiego w Harwood Heights.
Tegoroczną szkolną wigilię rozpoczął wspólną modlitwą ksiądz Marek Kreis, OSPPE. Po przełamaniu się opłatkiem i złożeniu sobie życzeń, częstowaliśmy się pysznymi, przygotowanymi przez rodziców, potrawami wigilijnymi. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z grup „Słoneczka” wystąpili z piękną wiązanką bożonarodzeniowych utworów i tańców. Kulminacyjnym punktem programu były, opracowane na podstawie tekstów pani Zofii Biernadskiej, jasełka.
Specjalnie przygotowane stroje, piękna scenografia i wspaniała gra ponad 30 młodych aktorów były wspaniałą ucztą dla ducha dla wszystkich zebranych na sali widzów. Gratulujemy fantastycznego występu. Dziękujemy Brajanowi Hendzel za wspaniałe, gościnne odegranie roli Heroda. W przerwach pomiędzy aktami wspólnie śpiewaliśmy polski kolędy. Na pianinie akompaniowali nam: uczeń kl. ILO- Daniel Majcher i Angelica Popiełuszko- uczennica kl. Vb.
Złożyliśmy też życzenia urodzinowe panu Józefowi Lisak, który od wielu lat swoją pracą i zaangażowaniem w działalność szkoły, tworzy jej historię.
Rodzicom, Nauczycielom, Uczniom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie szkolnej wigilii i jasełek serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia: Agnieszka i Chris Dobrzycki