Wizyta strażaków z Norwood Park Fire Department w naszej szkole.

Wszyscy wiemy, że bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa, ale nie każdy wie, jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym. W sobotę 30 września 2017r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli jednego z bardzo odpowiedzialnych zawodów- strażaków. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda praca strażaków i jakim sprzętem posługują się strażacy podczas jej wykonywania. Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie wozów strażackich i karetki. Największą jednak niespodzianką była możliwość zobaczenia wozu strażackiego od środka oraz przymierzenie strażackiego kasku. Panowie Strażacy bardzo chętnie odpowiadali na pytania dzieci, jednocześnie przekazując wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka jest ciężką pracą fizyczną, wykonywaną często w trudnych warunkach atmosferycznych i trudno dostępnych miejscach, dlatego kandydaci muszą wykazywać się doskonałym stanem zdrowia, kondycją fizyczną i siłą. Utrwalono numery alarmowe jak również w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. To dzięki takim spotkaniom dzieci poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka oraz uczą się jak dbać nie tylko o własne ale też o bezpieczeństwo innych.

Bardzo serdecznie dziękujemy komendantowi Panu Arturowi Koszczuk i jego współpracownikom z Norwood Park Fire Department za wizytę w naszej szkole.

Zdjęcia: Agnieszka Dobrzycki