Wizyta Świętego Mikołaja

Z początkiem grudnia rozpoczynamy magiczny czas oczekiwania na święta czy wymarzone prezenty.
W tym roku, 6 grudnia – Dzień Świętego Mikołaja przypadł właśnie w sobotę.
Dzięki tej pięknej tradycji każdy z nas, zanim wyszedł do szkoły, odnalazł w swoim domu, jakiś drobiazg ukryty przez Świętego Mikołaja pod poduszką, w skarpecie lub w bucie.
Tego dnia, ku miłemu zaskoczeniu większości uczniów również i naszą szkołę dość nieoczekiwanie odwiedził Święty Mikołaj.
Dostojny gość w towarzystwie śnieżynek dźwigał na swoich plecach olbrzymi worek z prezentami.
Odwiedził każdą klasę, a jego przybycie do kolejnej szkolnej sali głośno obwieszczał dźwięczący dzwoneczek.
Każdy uczeń otrzymał paczkę z łakociami. Każda klasa zrobiła sobie ze Świętym Mikołajem pamiątkowe zdjęcie, które zostało umieszczone na szkolnej stronie internetowej.
Z wizyty cieszyli się wszyscy, jednak najbardziej oczekiwali jej najmłodsi uczniowie

Jola Plesiewicz
Zdjęcia: Dariusz Pilka